Zawozimy stary samochód do kasacji

W naszym kraju praktycznie każda rodzina ma co najmniej dwa samochody, które nie są obecnie postrzegane, jako dobro luksusowe. Część z nich jest już przestarzała i ich naprawa n ie jest opłacalna. Często nasze auta biorą udział w różnych kolizjach drogowych i tak naprawdę nadają się już tylko i wyłącznie do demontażu i kasacji. My możemy zaś dostać za złom dodatkową sumę pieniędzy, którą przeznaczymy na zakup nowego i nadającego się do jazdy samochodu.

Powypadkowe samochody najczęściej oddajemy do kasacji

Kasacja samochodów OpatówNie jest niczym nowym okoliczność, iż znaczna część naszych samochodów nie cieszy się wysoką sprawnością. Dużo palą, co ma negatywny wpływ na środowisko lub ich karoseria jest zardzewiała i skorodowana. W takim wypadku wymiana różnych części karoserii, czy części zamiennych do samochodów jest droższa niż naprawa, czy zakup części. W takiej sytuacji oddanie samochodu do serwisu demontażu pojazdów zdaje się być, i jest, najrozsądniejszym rozwiązaniem. Jeśli zaś chodzi o usługę taką, jak kasacja samochodów Opatów ma wiele serwisów zajmujących się kasacją starych samochodów i rozbieraniem ich na części. Bardzo często nasze auta ulegają różnym stłuczkom lub poważniejszym kolizją drogowy. Nasi ubezpieczyciele po dokonaniu kosztorysu, w którym wskażą koszt naprawy lub wymiany różnych części, wydają nam decyzję z informacją o tym, że naprawa jest nieuzasadniona pod względem ekonomicznym, gdyż naprawa przewyższy koszt rozbitego samochodu, który nadaje się na złom. Szkód całkowitych jest coraz więcej, a jedynym rozwiązaniem jest oddanie samochodu do kasacji. Wówczas możemy otrzymać pieniądze będące równowartością wraku, które możemy dołożyć do zakupu nowego auta. Zanim oddamy pojazd do kasacji powinniśmy zapoznać się z ofertą różnych przedsiębiorców zajmujących się złomowaniem i wybrać ten zakład, który zapłaci nam najwięcej za wrak naszego samochodu. Przedsiębiorcy ci bardzo często oferują nam też darmowe holowanie na złomowisko.  

Na obrzeżach Opatowa znajduje się wiele przedsiębiorstw, które prowadzą auto złom oraz zajmują się kasacją samochodów, które nie nadają się już do naprawy. Rozbitego samochodu nie możemy bowiem pozostawić wraku na pierwszym lepszym parkingu położonego z daleka od naszego domu. Za złomowany wrak zawsze dostajemy pieniądze, które możemy przeznaczyć na zakup nowego samochodu, który będzie służył nam i naszej rodzinie przez kilka następnych lat.