Zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest nasze zdrowie. Nie bez powodu mówi się, że jest to jedna z największych wartości. Pandemia koronawirusa pokazała nam, jak duże znaczenie ma dobry stan zdrowia. Pokazała nam również, jak istotny jest tlen, a więc pierwiastek niezbędny do życia. Już w przedszkolu uczono nas, że należy dbać o drzewa i krzewy, ponieważ to właśnie one są źródłem tlenu. Z czasem jednak zapomnieliśmy o tym pierwiastku.

Kiedy warto wykonać zabiegi w komorze hiperbarycznej?

polecana tlenoterapia hiperbarycznaPandemia pokazała nam jak istotny jest tlen. W przypadku wielu chorób saturacja, a więc poziom tlenu we krwi, znacznie spada i to właśnie tym osobom niezbędna jest podaż tlenu. Warto wiedzieć jednak, że są specjalne zabiegi, które umożliwiają zwiększenie poziomu tlenu w naszym organizmie. Polecana tlenoterapia hiperbaryczna to jeden z bardziej efektywnych pod tym względem zabiegów. Zabieg ten polega na podawaniu tlenu pod zwiększonym ciśnieniem, dzięki oddychanie jest znacznie bardziej efektywne. Wykorzystanie specjalnej maski tlenowej dodatkowo sprawia, że więcej tlenu trafia do naszych płuc, a tym samym do krwioobiegu. Sam zabieg przeprowadzany jest przez lekarza, który ustala dokładne parametry komory. Zazwyczaj zwiększone ciśnienie wynosi trzy atmosfery, a czas trwania zabiegu to około pół godziny. Zabieg ten polecany jest osobom z niedotlenieniem wywołanym zatruciem czadem, czy też skrajną anemią. Dobre efekty uzyskują również osoby z trudno gojącymi się ranami, ponieważ zwiększony poziom tlenu we krwi stymuluje odnowę tkanek, a także pozwala na szybszą regenerację. Zabiegi te przynoszą rezultaty także w przypadku uporczywych bóli migrenowych. Badania naukowe potwierdzają również ich skuteczność w leczeniu chorób neurologicznych, takich jak choroba Parkinsona, czy Alzheimera.

Sam zabieg nie kosztuje wiele, a w przypadku wykupienia całej serii możemy liczyć na dodatkową zniżkę. Istotne jest jednak to, że dla części osób zabiegi te są refundowane, co oznacza, ze możemy sporo zaoszczędzić decydując się na uzyskanie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli chodzi o efekty to pierwszych rezultatów możemy spodziewać się już po dwóch, czy trzech zabiegach. Aby dawały trwały efekt należy wykonać ich całą serię.