Wydajnie pracujące biuro księgowe

Nie każdego przedsiębiorcę stać w dzisiejszych czasach na zatrudnienie samodzielnego księgowego, ponieważ jego utrzymanie sporo kosztuje. Coraz więcej firm wybiera nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym, ponieważ jest to znacznie tańsze rozwiązanie, które zapewnia dużą swobodę w zarządzaniu firmą. Jakość usług jest porównywalna do samodzielnego specjalisty.

Kto może pracować w biurze rachunkowym?

wydajne biuro księgowe - ursynówW skali kraju działa nawet kilkadziesiąt tysięcy biur rachunkowych, które swoje usługi kierują do mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorców oraz spółek. Ich właściciele dbają o jakość usług, gdyż zdają sobie sprawę jak duża jest obecnie konkurencja w tej branży. Jedno biuro jest w stanie rozliczać nawet kilkaset firm, przy zachowaniu wysokiej jakości pracy. Jest to możliwe dzięki zatrudnieniu odpowiedniej ilości specjalistów oraz podziałowi obowiązków. W biurach rachunkowych nie pracują osoby z przypadku, ponieważ jest wymagane posiadanie kierunkowego wykształcenia, przynajmniej kilkuletniego doświadczenia i pewnych cech charakteru, które są potrzebne w tej branży. W księgowości się liczy dokładność, terminowość i zaangażowanie, czego wymagają właściciele biur od swoich pracowników. Jeżeli interesuje nas wydajne biuro księgowe – Ursynów jest doskonałą dzielnicą na jego poszukiwanie. W takim miejscu pracuje przynajmniej kilku głównych księgowych z dużym doświadczeniem, ich zastępcy i kadrowi, którzy dzięki doskonałej organizacji pracy są w stanie w ciągu miesiąca rozliczyć nawet kilkaset firm. Biura przede wszystkim świadczą kompleksowe usługi z zakresu księgowości, kadr i płac, ale  bywają też takie, które łączą działalność z doradztwem z zakresu optymalizacji podatków w firmie, co jest doskonale oceniane przez przedsiębiorców. Za usługi księgowe pobierany jest stały abonament, którego wysokość jest indywidualnie ustalana.

Zgodnie z danymi statystycznymi, nawet siedemdziesiąt procent wszystkich klientów biur rachunkowych stanowią mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze. Znaczą mniejszość stanowią spółki, ponieważ w ich przypadku konieczne jest prowadzenie pełnych ksiąg  rachunkowych, co jest znacznie droższą usługą. Za prowadzenie rachunków spółki trzeba zapłacić przynajmniej sześćset złotych.