Wybór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych

 

Okulary przeciwsłoneczne są jednym z tych elementów, bez których nie wyobrażamy sobie letnich dni. Zazwyczaj w czasie wyboru odpowiedniego modelu skupiamy się na tym, aby nam się podobały oraz pasowały do kształtu twarzy. Niewiele osób zastanawia się nad tym, jakie parametry powinny mieć dobre jakościowo okulary przeciwsłoneczne, które oprócz ochrony oczu przed promieniami słonecznymi, dodatkowo im nie zaszkodziły. Jak dobrać najlepsze dla nas okulary przeciwsłoneczne?

Najlepsze jakościowo damskie okulary

damskie okulary przeciwsłoneczneZ promieniowaniem słonecznym UVA oraz UVB mamy do czynienia zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Z tego powodu oczy powinny być chronione przez cały rok. Zdecydowanie najlepszym miejscem do zakupu dobrych jakościowo są salony optyczne czy inne profesjonalne sklepy, a nie bazary albo markety. Okulary przeciwsłoneczne, które nie mają specjalnego filtra, powodują rozszerzanie się źrenic i jednocześnie przyjmowanie większej ilości niezdrowego promieniowania. Warto sięgać po wysokiej jakości damskie okulary przeciwsłoneczne. Pierwszą istotną kwestią jest fakt, czy dane okulary posiadają powłokę antyrefleksyjną, która będzie zapobiegała odbijaniu się światła od okularów, a docelowo od oka. Dodatkowo nie powinna ona wpływać na zmianę poziomu kontrastu czy kolorów. Jest to warstwa nakładana często na tylną stronę szkiełka, co umożliwia redukcję wpadającego światła z boku okularów. Powinna być także załączona informacja odnośnie zastosowanego w danym modelu filtra UV, bądź nadrukowana na oprawce albo naklejona na soczewce. Najlepszym wyborem są okulary z filtrem UV 400, który w pełni pochłania promieniowanie słoneczne. Niektóre modele okularów dodatkowo posiadają filtr fotochromowy, więc mogą być użytkowane przez osoby noszące okulary korekcyjne. Istotne jest także sprawdzenie filtra, ponieważ decyduje on o ilości światła przepuszczanego przez soczewki.

Wybierając sprawdzone okulary, warto sięgnąć po modele z oznaczeniem CE. Jest to informacja, iż dany produkt jest zgodny z dyrektywami Unii Europejskiej, a także przeszedł specjalne badania. Tyczy się to także spełniania wszelkich potrzebnych norm dotyczących bezpieczeństwa oraz jakości. Istotne jest także odpowiednie dopasowanie kształtu oraz wielkości oprawek, aby nie zaburzały pola widzenia.