Wybór armatury sanitarnej do łazienki

Armatura sanitarna jest podstawowym wyposażeniem każdej łazienki. W jej skład wchodzą między innymi baterie, zestawy prysznicowe, uszczelki oraz perlatory. Zapewniają one swobodny oraz stały dopływ wody do wszystkich urządzeń. To właśnie dzięki niej nasze łazienki są w pełni funkcjonalne. Względem tych elementów możemy dobrać samą ceramikę do własnych preferencji oraz wystroju wnętrza.

Z czego składa się armatura sanitarna?

hurtownia armatury sanitarnejWśród armatury sanitarnej wyróżnić możemy kilka podziałów. Pierwszy z nich obejmuje funkcje jakie spełniają one w łazience. Dzielimy zatem ją na armaturę umywalkową, wannową prysznicową, a także bidetową. W skład armatury umywalkowej wchodzą baterie jednouchwytowe z mieszaczem wody ciepłej i zimnej oraz baterie tradycyjne złożone z dwóch kurków, które dozują ciepłą oraz zimną wodę oddzielnie. Armatura wannowa i prysznicowa może występować pod postacią osobnych systemów lub w połączeniu. Wielu decyduje się na połączenie ich głównie ze względu na dostępną niewielką przestrzeń. Wyposażone są one w termostat oraz blokadę bezpieczeństwa, która ogranicza temperaturę wody. Jeśli natomiast chodzi o armaturę bidetową nie różni się zbytnio od umywalkowej. W jej przypadku jedynie mocowanie perlatora jest odmienne. Zwykle znajduje się on bowiem na przegubie, aby ułatwić ustawienie odpowiedniego strumienia wody. W przypadku armatury umywalkowej znajduje się on z kolei na końcu kranu. Same główne elementy armatury łazienkowej jak korpus czy wylewka odlewane są z najtwardszych materiałów, najczęściej mosiądzu. Ponadto jeśli planujemy zakup, zwróćmy również uwagę na materiał z którego została wykonana głowica, która odpowiedzialna jest za regulację przepływu wody. Najbardziej cenione są głowice ceramiczne, które charakteryzują się wysoką trwałością. Jeśli planujemy remont, bądź dopiero rozpoczynamy budowę łazienki, najlepszym miejscem na zakupy będzie hurtownia armatury sanitarnej, w której możemy liczyć na szeroki wybór trwałych elementów w przystępnej cenie.

Wielu producentów armatury sanitarnej wprowadza do swoich produktów nowoczesne rozwiązania technologiczne. Pozwalają one oszczędzić zużycie wody, co jest szczególnie ważne kiedy jesteśmy miłośnikami długich kąpieli. Z pewnością interesującym rozwiązaniem są także baterie elektroniczne wyposażone w czujnik pozwalający na automatyczne uruchamianie strumienia wody.