Wybieramy solidne oficerki

Osoby stojące przed decyzją odnośnie zakupu pierwszych oficerek, mogą mieć liczne wątpliwości. Panuje powszechna opinia, iż oficerki ssą lepszym wyborem niż sztyblety i czapsy. Należy jednak wiedzieć, w jakich okolicznościach poszczególne modele obuwia najlepiej się sprawdzą, a także na co zwrócić uwagę w czasie zakupów. Dzięki temu wybrane przez nas pierwsze oficerki będą wyborem zarówno korzystnym wizualnie, jak również praktycznym i wygodnym, dzięki czemu jazda będzie przyjemnością dla każdego jeźdźca.

Cechy wyróżniające solidne oficerki

solidne oficerki jeździeckieWysoka jakość, odpowiedni materiał, dopasowanie oraz wyprofilowanie stanowią istotne kwestie odpowiadające oraz bezpieczeństwo w czasie używania oficerek do jazdy konnej. Z tego powodu warto zadbać o to, aby wybór był przemyślany i w pełni świadomy, ponieważ dobre jakościowo oficerki mogą nam posłużyć na lata. Warto zdecydować się na solidne oficerki jeździeckie. Mają one za zadanie zastąpić sztyblety (czyli buty o niższej cholewie) oraz zakładane jako ochraniacze sztylpy. Mają one wysoką cholewkę oraz są najczęściej wykonywane z naturalnej skóry. Jednym z ich zadań jest ochrona łydki, ale oprócz tego odpowiadają także za utrzymywanie stopy w strzemieniu. Z tego właśnie wyróżniają się sztywną oraz wytrzymałą podeszwą bez wyraźnie zaznaczonego bieżnika, co pozwala na wygodne oparcie nogi, a także szybkie jej wysunięcie w razie potrzeby. Oficerki mają także usztywnioną tylną część cholewki, co zapobiega marszczeniu czy zsuwaniu się obuwia z nogi. Cholewka powinna być wysoka, jednakże ma umożliwiać zgięcie nogi w kolanie. Zbyt krótka może natomiast zaczepiać się oraz utrudniać prawidłowy dosiad. Same oficerki są zazwyczaj wykonywane z naturalnej skóry, przeważnie wołowej albo bydlęcej. Dodatkowo znajdziemy w sklepach modele wykonane z tworzywa sztucznego.

Modele wykonane ze skóry naturalnej zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza oraz są bardzo wygodne. Zaletą modeli z tworzywa sztucznego jest niższa cena i nieprzemakalność. Jeżeli jednak ma to być obuwie na lata, zdecydowanie nie należy kierować się wyłącznie oszczędnościami. Damskie oficerki jeździeckie możemy kupić sznurowane, wsuwane czy zapinane. Modele sznurowane dodatkowo mogą być wyposażone w znajdujący się w tylnej części zamek, co ułatwia ich zdejmowanie oraz zakładanie. Dodatkowo podeszwa może być klejona lub szyta.