Wybieramy dobry salon masażu

Wiele osób zastanawiało się nad tym, czy istnieją wyznaczniki warunkujące, czy dany gabinet masażu pozwoli nam w pełni się zrelaksować oraz doświadczyć rzetelnie wykonanego masażu. Warto wiedzieć, że istnieją czynniki mające wpływ na jakość takiego zabiegu, takie jak czynniki zewnętrzne oraz wewnętrzne. Za czynniki zewnętrzne w znacznym stopniu odpowiada masażysta. Dlatego warto wiedzieć na jakie kryteria zwrócić uwagę w czasie zapisów na masaż.

Korzystamy z zalet dobrego salonu masażu

dobry salon masażu - krakówPierwszym istotnym aspektem jest to, aby w pomieszczeniu w jakim odbywa się masaż, panował półmrok. Jest to związane z faktem, iż organizm ludzki jest przystosowany do relaksacji oraz regeneracji w określonych warunkach, czyli wtedy kiedy jest ciemno. Podczas ekspozycji na światło układ hormonalny hamuje wytwarzanie melatoniny. Z tego powodu, aby wprowadzić umysł w stan relaksacji czynnikiem sprzyjającym będzie zgaszenie światła. Jeżeli chcemy znaleźć dobry salon masażu – kraków jest odpowiednim miastem. Kolejnym ważnym aspektem umożliwiającym pełne zrelaksowanie się jest ład oraz harmonia takiego miejsca, w którym odbywa się masaż. Tyczy się to zarówno utrzymania porządku, odpowiedniej higieny miejsca pracy oraz elementów dekoracyjnych. Istotne jest pierwsze wrażenie w czasie wejścia do gabinetu. Jeżeli w pomieszczeniu panuje chaos, intuicyjnie mamy problem się zrelaksować. Trzecim ważnym aspektem jest odpowiednia temperatura panująca w pokoju. Jeżeli będzie zbyt zimno, nie mamy możliwości zrelaksowania się, nawet w minimalnym stopniu. Najszybciej wychładzającym się elementem ciała są stopy, dlatego powinny być zawsze przykryte i masażysta powinien o to zadbać nawet jeśli ma do czynienia z osobą znacznie mniej wrażliwą na zimno. Dzięki temu o wiele szybciej będziemy mogli się zrelaksować.

Lista czynników wpływających na nasze zadowolenie z zabiegu masażu oraz możliwości skutecznego zrelaksowania się jest jednak znacznie dłuższa. Znaczenie mogą mieć odpowiednio dobrane olejki eteryczne, muzyka, a także rozmowa podczas masażu. Profesjonalny masażysta powinien w celu umożliwienia zrelaksowania się zasugerować, aby masaż przebiegał w ciszy. Podczas masażu powinniśmy się czuć komfortowo, dlatego powinniśmy zwracać uwagę, jeżeli coś działa na nas drażniąco czy rozpraszająco.