Wybieramy dobry jakościowo pellet

Właściciele nieruchomości, którzy zdecydowali się na instalację kotła albo pieca do pelletu, w początkowych etapach użytkowania mogą mieć wątpliwości, w jaki sposób wybierać odpowiedni jego rodzaj. Istotne mogą być różnorodne czynniki, na które warto zwracać uwagę w czasie zakupów. Dzięki temu wybierzemy taki pellet, który będzie najbardziej wydajny.

Korzystamy z dobrego jakościowo pelletu

dobry pellet barlinekAby wybrać dobry jakościowo pellet, powinniśmy wziąć pod uwagę jego klasę jakości oraz certyfikaty. Niezależnie od wielkości opakowania pelletu, powinno być na nim widoczne logo ENplus wraz z numerem certyfikatu. Dodatkowo numer certyfikatu oraz klasa pelletu powinny znaleźć się na fakturze zakupowej, ponieważ takie są standardy certyfikacji. Mając pewność, iż kupujemy certyfikowany pellet, możemy właściwie zrezygnować z innych form sprawdzania jego jakości. Warto wybrać dobry pellet barlinek. Jeżeli jednak wciąż wybieramy produkty, co do których mamy wątpliwości, powinniśmy pamiętać, iż dobry jakościowo pellet będzie miał gładką oraz lekko szklistą powierzchnię, będzie miał granulat o identycznej albo zbliżonej długości, a także będzie tonął w wodzie, a po kilku minutach w niej będzie rozpadał się na trociny. Często można się spotkać także z twierdzeniami, iż najlepiej unikać ciemnego pelletu, a im jaśniejszy jest kolor tym lepiej. Nie jest to jednak prawda, ponieważ na jego kolor wpływa nie tylko rodzaj surowca z jakiego jest wytworzony, ale także metoda suszenia. W przypadku kupowania certyfikowanego pelletu, zdecydowanie nie warto przejmować się kolorem. W razie niecertyfikowanych wyrobów rzeczywiście ciemniejszy pellet może być nieco bardziej zanieczyszczony. Warto także pamiętać, że na rynku dostępne są trzy rodzaje pelletów: iglaste, liściaste czy mieszane. W zależności od rodzaju drewna, struktura pelletu może nie być identyczna.

Podsumowując, planując zakup pelletu, powinniśmy wziąć pod uwagę możliwość zamawiania produktów certyfikowanych o najwyższej jakości. W przypadku zakupu pelletu, co do którego mamy wątpliwości, warto zwrócić uwagę na jego strukturę, kolor, powierzchnię oraz wymiary. Umożliwi to przekonanie się, czy zakupiony produkt rzeczywiście jest o wysokiej jakości, czy zamiast tego powinniśmy zrezygnować z takiego zakupu.