Wodoodporna listwa przypodłogowa

 

Remont i wykończenie mieszkania wiąże się z koniecznością dokładnego określenia materiałów z jakich będzie się korzystać w celu zamknięcia inwestycji. Mając obecnie dostęp do niezliczonej ilości bardzo dobrych materiałów sprawa wydaje się być prosta. Jednak z drugiej strony wybór najwłaściwszych materiałów z ogromnej oferty może okazać się trudny. Podobna sytuacja występuje w przypadku listew przypodłogowych dostępnych w wielu wariantach.

Bogaty wybór listew przypodłogowych

ozdobne listwy przypodłogowe do łazienkiZastanawiając się jakie listwy przypodłogowe wybrać z bardzo bogatej oferty producentów należy przede wszystkim ustalić koncepcję całego wnętrza. Wbrew pozorom listwa przypodłogowa to bardzo ważny element wyznaczający granicę między płaszczyzną poziomą lokalu i pionową. Od inwestora zależy czy chce wyznaczyć wyraźną granicę między posadzką a ścianą czy woli subtelnie pokonać ta granicę bez łamania bryły pomieszczenia. Producenci oferują listwy przypodłogowe o bardzo różnych wysokościach i głębokościach, a także w różnych kolorach tak więc możliwych opcji jest wiele. Szczególnym rodzajem produktu są ozdobne listwy przypodłogowe do łazienki. Muszą one spełniać jeden podstawowy warunek jakim jest wodoodporność. Producenci i w tym zakresie nie zawodzą klientów dostarczając na rynek odpowiednie produkty z przeznaczeniem do pomieszczeń o dużej wilgotności. Przykładem są ozdobne listwy z odpornych na wodę tworzyw sztucznych takich jak duruplast lub poliestyren. Posiadają one elementy ozdobne i są wypuszczane na rynek w wielu ciekawych formach. Do łazienki nadają się też odpowiednio zaimpregnowane lakierami listwy przypodłogowe wykonane z drewnopochodnego MDF. Jeżeli uznać za ozdobne niektóre listwy wykonane z aluminium, stali nierdzewnej lub ceramiki to również doskonale nadają się do łazienek. Obecnie produkowane listwy przypodłogowe to w większości produkty uniwersalne możliwe do zastosowania w każdym pomieszczeniu.

Listwy przypodłogowe spełniają trzy bardzo ważne funkcje w pomieszczeniu. Powinny być jednocześnie ozdobą lokalu oraz zabezpieczeniem ścian przed uszkodzeniami podczas sprzątania lub przemieszczania przedmiotów po posadzce. Są też świetnym medium do rozprowadzenia okablowania we frezach i kanałach specjalnie w tym celu utworzonych w listwach. Listwy przypodłogowe można montować na kilka ustalonych przez producentów sposobów.