W swojej firmie korzystam z oprogramowania Wapro

Prowadzenie własnej firmy to spore wyzwanie – bez względu na to jak dużą firmę się prowadzi. Ja mam jednoosobową działalność, w której zatrudniam raptem dwie osoby. Prowadzę niewielkie biuro nieruchomości. Nawet przy tak małej firmie i małym zatrudnieniu jest całkiem sporo papierkowej roboty. Tym bardziej, że do rozliczania jest całkiem sporo różnych transakcji. W codziennej działalności korzystam z biznesowego oprogramowania.

Zakupu odpowiedniego oprogramowania dokonałem od razu

sprawdzone oprogramowanie waproOd razu po założeniu firmy postanowiłem, że będę w niej korzystał z profesjonalnego oprogramowania. Miałem odpowiednią wiedzę do tego, żeby całą swoją działalność rozliczać samodzielnie. Potrzebowałem tylko odpowiednich programów komputerowych. Zainwestowałem w sprawdzone oprogramowanie Wapro do wystawiania faktur, do wyliczania pensji pracownikom i do prowadzenia firmowej księgowości. Każdy z tych programów można kupić osobno, dzięki czemu korzysta się z oprogramowania, którego naprawdę się potrzebuje. Ja za swoje programy płacę kilkaset złotych rocznie, ale wszystko rozliczam samodzielnie. Deklaracje podatkowe, zgłoszenia ubezpieczeniowe czy księga przychodów i rozchodów – to wszystko jest dla mnie proste, bo pomagają mi specjalistyczne programy komputerowe. Wydatek na profesjonalne oprogramowanie jest nieporównywalnie mniejsze niż koszty takiej rocznej obsługi księgowej. Na biuro księgowe musiałbym wydać kilka tysięcy złotych rocznie. Warto więc wszystkim zająć się samemu. W każdym razie na pewno nie jest to możliwe bez odpowiedniego oprogramowania. Chociażby wystawianie faktur i rachunków jest tego doskonałym przykładem. Nie ma nic prostszego niż wystawienie faktury w programie komputerowym. Wystarczy kilka kliknięć i moi kontrahenci mają dokument sprzedażowy na swoim mailu. A do tego program generuje mi automatycznie jednolity plik kontrolny.

Gdy prowadzi się własną firmę i chce się zaoszczędzić na opłatach za korzystanie z biura księgowego to warto zakupić odpowiednie oprogramowanie, które to ułatwi. Można powiedzieć, że sprawdzone oprogramowanie Wapro doskonale zastępuje biuro księgowe czy rachunkowe. Kosztuje niewiele, a ja wybrałem tylko te programy, które są potrzebne do funkcjonowania mojej firmy. I dzięki temu wszystkim mogę zajmować się sam.