Trwałe zabezpieczenie lakieru

Nic co zostało wyprodukowane przez człowieka nie jest trwałe, a już na pewno nie niezniszczalne. Nawet samochody, które wyglądają na masywne ulegają korozji i zniszczeniom. Można je jedynie zabezpieczać przed konkretnymi zdarzeniami.

Jak ochronić lakier przed zarysowaniami?

zabezpieczenie lakieru bielsko białaPowłoka lakiernicza ma to do siebie, że po pewnym czasie traci swoje właściwości. Lakier na samochodzie można porównać do lakieru na paznokciach, który zaraz po nałożeniu wygląda perfekcyjnie, ale w miarę upływu czasu staje się matowy i pojawiają się na nim zarysowania oraz odpryski. Stosując specjalną bazę utrwalającą można go zabezpieczyć na dłuższy czas. Podobnie jest z lakierem na karoserii, który również można ochronić przed licznymi uszkodzeniami nawet na wiele lat. Jeżeli interesuje nas zabezpieczenie lakieru Bielsko Biała jest miastem, w którym znajdziemy kilka warsztatów zajmujących się takimi zabiegami. Należą one do coraz popularniejszego w Polsce car detailingu, który przyszedł do nas z Wielkiej Brytanii. Polega on na kompleksowych czyszczeniu, renowacji, konserwacji i zabezpieczaniu lakieru, szyb i tapicerki. Dzięki takim działaniom wartość rynkowa pojazdu znacznie wzrasta, co jest jednym z założeń tych usług. Zabezpieczenie lakieru można wykonać w dowolnym momencie, lecz najlepiej to zrobić na jeszcze nowym lakierze, aby nie trzeba było go najpierw poddawać renowacji, która na pewno zwiększy koszt całkowity. Przeprowadza się zabezpieczenie poprzez nałożenie powłoki ceramicznej lub naklejenie folii bezbarwnej.

Obie metody gwarantują trwałe zabezpieczenie lakieru na wiele lat. Powłoka ceramiczna daje ochronę od trzech do nawet dziewięciu lat, natomiast folia bezbarwna będzie chronić auto przed zarysowaniami przez pięć lat, po czym zabieg należy powtórzyć.