Terapia uzależnienia od narkotyków

Wieli ludzi nie zdaje sobie sprawy ze skali problemu, jaki stanowi uzależnienie od narkotyków. To cichy zabójca, którego nie widać przy świetle dziennym. Dla większości nałóg narkotykowy to ogólnie znany problem, o którym opowiadają filmy i seriale, a nie coś, coś, co może towarzyszyć nam na co dzień w niedużej odległości. 

Walka z nałogiem narkotykowym

skuteczne leczenie narkomanii we WrocławiuNiezwykle ważnym, przełomowym wręcz momentem jest ten, kiedy osoba uzależniona zrozumie i sama przed sobą przyzna się, że jest chora i potrzebuje pomocy. Kiedy już ten pierwszy krok został podjęty, kolejnym jest znalezienie odpowiednio wyspecjalizowanego lekarza, który określi rodzaj terapii, który będzie najlepszy dla danego pacjenta. W zależności od indywidualnych przypadków choroby, dobierany jest odpowiedni tok leczenia. Dużym miastem, który jest ośrodkiem, gdzie spotkać można wielu specjalistów psychologii i medycyny jest właśnie Wrocław. Skuteczne leczenie narkomanii we Wrocławiu odbywa się w wielu placówkach i poradniach terapii uzależnień ale również prowadzone jest przez psychologów działających indywidualnie. Zazwyczaj posiadają oni wiele certyfikatów i ogromne doświadczenie w wielu dziedzinach, co pozwala im na kompleksową pomoc każdemu pacjentowi. Im szybciej taki nałóg zostanie wykryty, tym krótsza terapia będzie wymagana i tym lepsze skutki przyniesie. Pod względem czasu trwania wyróżniamy następujące terapie uzależnień: krótkoterminowe, stacjonarne średnioterminowe oraz stacjonarne długoterminowe. Najkrótsza trwa kilka tygodni, najdłuższa do dwóch lat. Jako że każdy przypadek jest inny, wymaga przede wszystkim indywidualnego traktowania. Niektórzy uzależnieni będą potrzebowali przede wszystkim rozmowy i odpowiednich leków, inni, jeśli trwanie w nałogu miało miejsce długi czas, będą potrzebowali prócz terapii, nauki ponownego wytworzenia więzi z rodziną i przyjaciółmi, co ma zapobiec powrotowi do nałogu. Należy pamiętać, że zazwyczaj leczenie wiąże się z pobytem w ośrodku leczenia uzależnień i jest to niezbędne do powrotu do zdrowego funkcjonowania.

Każdy czasem popełnia błędy, czasem większe, a czasem mniejsze. Najważniejsze jednak aby się na błędach uczyć i wyciągać z nich wnioski. Tylko przyznając się do błędu i podejmując specjalistyczną terapię można wrócić do normalnego życia.