Tanie i proste programy do faktur

Wystawianie dokumentów potwierdzających sprzedaż produktów i usług to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Jeśli sprzedaż świadczona jest na rzecz innej firmy to wówczas dokumentem potwierdzającym sprzedaż jest faktura. Te dokumenty – podobnie zresztą jak zwykłe paragony – wystawia się całkowicie elektronicznie. Zdarzają się jeszcze przedsiębiorcy piszący fakturę odręcznie, ale są to już bardzo sporadyczne przypadki. O wiele prościej jest kupić tanie oprogramowanie do dokumentowania sprzedaży.

Programy fakturowe w miesięcznych abonamentach

tani prosty program do fakturJeśli szukamy czegoś do wystawiania dokumentów sprzedażowych dla małej firmy to nie musimy patrzeć na najbardziej zaawansowane produkty informatyczne. W małej firmie wystarczy w zupełności prosty program, który umożliwi fakturowanie i generowanie jednolitych plików kontrolnych dla urzędu podatkowego. Takie funkcje to posiada właściwie każdy program. Natomiast wiele osób, które dopiero zamierza używać programu po raz pierwszy oczekuje, że będzie on łatwy w obsłudze. W praktyce można z łatwością znaleźć tani prosty program do faktur i zacząć go używać bez konieczności studiowania instrukcji obsługi. Jeśli chodzi o ceny takich najprostszych programów to płaci się za nie miesięczną opłatę abonamentową. Jeśli korzystamy z programu na komputerze to płatności dokonujemy przez konto bankowe. Za naprawdę podstawowe wersje programów opłata wynosi od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie. W większości przypadków można się zmieścić w stu złotych rocznie. Trzeba się jednak liczyć z tym, że za te pieniądze otrzymamy naprawdę podstawowe funkcje, ale wystarczą one w zupełności do prowadzenia małego biznesu. Im bardziej skomplikowane programy tym wyższe opłaty miesięczne, ale wybór takiego programu fakturowego trzeba uzależnić od potrzeb, jakie mamy w związku z prowadzoną działalnością.

Jeśli przedsiębiorca wystawia kilka faktur miesięcznie a do tego tylko raz w miesiącu wysyła plik z transakcjami do urzędu to spokojnie może się zdecydować na prostą wersję programu do fakturowania. Będzie ona również odpowiednio tania, bo abonamentowa opłata za program jest uzależniona od jego funkcjonalności. Spokojnie można znaleźć program za kilka złotych miesięcznie, który oprócz wersji komputerowej będzie jeszcze oferować wersję mobilną.