Suknia ślubna dla kobiety w ciąży

Podczas organizacji ślubu nadchodzi czas, w którym należy zastanowić się jaką sukienkę wybieramy. Każda z nas chce w tym ważnym dniu czuć się oraz wyglądać bardzo pięknie i wyjątkowo. Na rynku mamy bardzo szeroką ofertę zarówno bogato zdobionych, jak i sukienek o prostym i eleganckim stylu. Jej wybór zależeć będzie od naszych upodobań i marzeń. A co gdy zdecydowaliśmy się wziąć ślub, będąc w ciąży?

Jaką suknię wybrać będąc w ciąży?

popularne suknie ślubne dla pań w ciążyCiąża absolutnie nie zamyka nam możliwości wyboru tej wymarzonej i pięknej sukienki ślubnej. W zależności od tego, czy chcemy wyeksponować nasz brzuszek, czy też dyskretnie go zakryć, nie musimy się zamartwiać, ponieważ obecnie dostępne fasony sukien ślubnych ciążowych są skrojone w odpowiedni sposób, by każda z nas bez problemu wybrała tą jedyną. Nie możemy zapomnieć, aby suknia była przede wszystkim wygodna. W żadnym wypadku nie powinna krępować naszych ruchów lub uciskać na brzuch niezależnie czy siedzimy, czy stoimy. Z racji tego, że wyboru sukni dokonujemy dużo wcześniej przed ustaloną datą ślubu, i logiczne będzie, że nasz brzuch troszkę się zmieni, to dobrym rozwiązaniem będzie sukienka z regulowaną szerokością. Również wybór materiału, z jakiego jest uszyta, nie będzie tutaj bez znaczenia. Popularne suknie ślubne dla pań w ciąży wykonane są z lekkiego, zwiewnego i delikatnego materiału, odpowiednio skrojone w okolicach brzucha. Najbardziej odpowiednią suknią ślubna dla kobiet w ciąży, które nie chcą zbytnio eksponować widocznego już brzuszka, będzie z pewnością kreacja – empire. Jest to suknia z podniesionym stanem, odcięta zaraz pod biustem i z luźno opadającym dołem. W sukni tego typu z łatwością naniesiemy, nawet kilka dni przed ślubem potrzebne poprawki. Wbrew stereotypom każda panna młoda w stanie błogosławionym może przystąpić do ślubu w sukni koloru białego z założonym długim welonem lub coraz częściej wybieranym delikatnym i pięknym wiankiem.

Jest tylko jeden element ubioru, z którego powinniśmy najlepiej w tym dniu zrezygnować, a dokładnie wysokie szpilki, które mogą narażać nas na nieszczęśliwy upadek, do którego absolutnie nie możemy dopuścić. Większość kobiet w ciąży ma również dolegliwość w postaci spuchniętych stóp, które również wykluczają ten rodzaj obuwia, dlatego warto na ten czas wybrać coś wygodnego.