Środek na ból stawów

 

Osoby starsze często skarżą się na ból stawów, lecz nie tylko oni mogą cierpieć na różne schorzenia stawów. U osób młodych problemy ze stawami występują na skutek na przykład przeciążenia. Zwłaszcza dotyczy to osób, które intensywnie uprawiają jakąś aktywność fizyczną. W leczeniu można stosować różne maści lub żele, które mają działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Doskonale sprawdzą się również wszelkie preparaty o działaniu chłodzącym lub rozgrzewającym.

Ulga w bólu stawów

żel na ból stawówKiedy bolą nas stawy często sięgamy po leki lub suplementy w formie tabletek, które mają nam pomóc w uśmierzeniu bólu. Warto również stosować specjalne maści, które działają miejscowo. Prawidłowo dobrany preparat przyśpieszy procesy leczenia. W aptece można dostać żel na ból stawów. Może on działać chłodząco lub rozgrzewająco, lub zawierać kolagen. Na rynku są dostępne również maści na stawy oraz farmaceutyki o składzie ziołowym. Warto również wybrać się do lekarza, aby dostać receptę na żel, który zawierać będzie ketoprofen. Ma silne działanie i należy go stosować przez krótki okres czasu aż do złagodzenia dolegliwości. Żel taki działa miejscowo, a po aplikacji uzyskuje się podobny efekt, jaki dają tabletki. Bez recepty możemy kupić żele, które zawierają substancje z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Działanie takie dają żele, które zawierają ibuprofen lub diklofenak. Także żele, które opierają swój skład głównie na ziołach będą pomocne w zwalczaniu bólu. Omułek zielonowargowy wpływa relaksująco na mięśnie i stawy. Taki żel jest polecany w procesie odbudowy chrząstki stawowej. Mięta i tymianek działają łagodząco w bólach reumatycznych, a także wykazują działanie znieczulające. Oprócz nich właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbólowe wykazuje kasztanowiec, arnika, rozmaryn, a także szyszki chmieli. Te wszystkie składniki znajdziemy w poszczególnych preparatach żelowych.

Ból stawów sprawia duży dyskomfort, który może doprowadzić do trudności wykonywania pracy oraz pogorszenia ogólnego samopoczucia. Dlatego oprócz stosowania leków doustnych warto wprowadzić leczenie miejscowe specjalnym żelem. Istnieje istotna różnica między maścią a żelem. Mimo że mają takie samo działanie to żel dużo szybciej się wchłania, a co za tym idzie również szybciej poczujemy ulgę. Poza tym forma żelu nie jest tłusta i nie pozostawia plam na ubraniu.