Skuter inwalidzki czy wózek?

 

Niepełnosprawność ruchowa dotyka obecnie wielu osób. Nie zawsze są to osoby starsze, u których takie przeszkody występują z wiekiem. Również młodzi ludzie po wypadkach, borykają się z takim właśnie problemem. Jak można im wówczas pomóc? Oczywiście nie jest to łatwe, ponieważ wiele z tych osób początkowo nie radzi sobie psychicznie z tą sytuacją. Dlatego też warto im od razu zapewnić jakieś alternatywne rozwiązanie, które pomoże im się poruszać.

Wózek dla osoby niepełnosprawnej

stabilny skuter i wózek inwalidzkiW takiej sytuacji można wybrać pomiędzy klasycznym wózkiem inwalidzkim, a nieco bardziej nowoczesnym skuterem. Na co się zdecydować? Każde z tych rozwiązań posiada swoje własne zalety, które należy wcześniej przeanalizować. Dzięki temu będziemy mogli zadecydować, jakie rozwiązaniem bardzo odpowiada nam samym czy też osobie, którą być może się opiekujemy. Oczywiście wózki inwalidzkie pomagają się poruszać osobom niepełnosprawnym. Można tak naprawdę korzystać z nich bez niczyjej pomocy, zasilając je siłą swoich własnych rąk. Wiele takich wózków inwalidzkich posiada jakieś dodatkowe udogodnienia, osobne pojemniki na zakupy itp. Jest to zatem w stanie bardzo ułatwić życie każdej osobie, którą musi odnaleźć się w zupełnie innej sytuacji. Niektórzy jednak wolą zdecydować się na skuter inwalidzki. Dlaczego? Przede wszystkim nie trzeba go napędzać siłą własnych rąk, a można po prostu siedząc wygodnie, przemieszczać się na nim. Są to bowiem skutery elektryczne, które jeżdżą same, jeśli się nimi oczywiście odpowiednio kieruje. W sklepach internetowych można oczywiście zakupić stabilny skuter i wózek inwalidzki. Klasyczne wózki inwalidzkie, zazwyczaj są dużo tańsze. Z tego właśnie względu, sporo osób się na nie decyduje. Jednak obecnie skutery elektryczne również potrafią mieć bardzo atrakcyjne ceny. Do takich sprzętów można otrzymać również dofinansowanie, można je kupować na raty. Rynek wychodzi na przeciw osobom niepełnosprawnym, które mogą niestety nie dysponować zbyt dużą ilością pieniędzy.

Niepełnosprawność ruchowa ograbia z radości. Dlatego by pomóc osobom nią dotkniętym, trzeba jak najszybciej znaleźć dla nich alternatywą metodę poruszania się. Bez wątpienia wózek inwalidzki oraz skuter elektryczny, są najlepszymi rozwiązaniami w tej kwestii.