Skuteczny adwokat od prawa rodzinnego

Od kilku miesięcy nie układa mi się w małżeństwie. Po prostu przestaliśmy się dogadywać – właściwie z dnia na dzień. Jesteśmy ze sobą od piętnastu lat i czasami mam wrażenie, że najbardziej łączy nas rutyna i przyzwyczajenie. Myślałam o rozwodzie, ale to zbyt radykalny krok. Uważam, że powinniśmy wziąć separację sądową, dzięki której będziemy mogli spróbować żyć bez siebie – także w fizycznym aspekcie. Wyprowadzę się na jakiś czas z domu, aby mieć możliwość spokojnego przeanalizowania sytuacji.

Polecane kancelarie adwokackie z Legnicy

polecana kancelaria adwokacka z legnicyPodzieliłam się tym pomysłem z mężem, który poparł moją decyzję. Obiecałam, że sama zajmę się formalnościami związanym z wzięciem separacji, bo mąż nigdy nie miał talentu do załatwiania spraw urzędowych. Oczywiście, najpierw poszukam dobrego radcę prawnego, który dokładnie nakreśli mi, jakie separacja niesie ze sobą skutki prawne. Wejdę zaraz w wyszukiwarkę internetową i poczytam opinie byłych klientów na temat usług prawnych świadczonych na terenie Torunia. Dowiedziałam się, że taka polecana kancelaria adwokacka z Legnicy znajduje się niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Nie miałam o tym zielonego pojęcia. Do tej pory nie musiałam korzystać z usług prawnych, bo nie było takiej potrzeby. Zadzwoniłam do polecanego radcy prawnego i umówiłam się na spotkanie, które odbędzie się jutro. Prawnik zapytał się mnie, czego będzie dotyczyć dana sprawa, żeby mógł dobrze przygotować się. Kiedy dowiedział się, że chodzi o separację, to zalecił mi wziąć ze sobą na spotkanie akt zawarcia związku małżeńskiego, akt urodzenia i ksero dowodu osobistego. Koszt porady prawnej wyniesie mnie sto złotych, a napisanie wniosku o separację sądową – czterysta złotych. Gdyby mąż nie zgodził się na separację, to musiałabym zapłacić za sporządzenie wniosku dwa razy więcej.

Jestem nieco zestresowana jutrzejszym spotkaniem z radcą prawnym. Może to głupie, ale zastanawiam się, w co mam się ubrać, aby wywrzeć jak najlepsze wrażenie. Pewnie założę nowy garnitur, białą koszulę i wysokie szpilki. Odniosłam wrażenie, że prawnik jest bardzo sympatycznym człowiekiem, który rzetelnie poprowadzi moją sprawę. Nie jest ona skomplikowana, ale nie wykluczam, że mąż nagle zmieni zdanie i wycofa się z pomysłu o separacji. Wtedy podejmę decyzję o rozwodzie.