Skuteczne i dobre maści z konopi

 

Preparaty zawierające wyciągi z konopi mają szerokie zastosowanie w wielu kosmetykach, a także produktach farmakologicznych. W dużej grupie produktów znajdują się również maści zawierające wysokie stężenie olejków CBD, wykazujących bardzo dobre działanie na ciało człowieka. W wielu procesach regeneracyjnych skóry, leczniczych i rewitalizujących, maści konopne znajdują swoje zastosowanie. Działanie uzależnione jest od wielu czynników i przeznaczenie.

Produkty z konopi wykorzystywane w masażu

dobre maści konopneSzerokie spektrum działania olejku CBD daje możliwość wyprodukowania maści o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, a przede wszystkim leczniczym w przypadku chorób skórnych. Wśród wielu produktów są dobre maści konopne wykorzystywane podczas zabiegów manualnych masaży w procesach leczenia schorzeń związanych z układem kostnym i mięśniowym. Działanie przeciwbólowe wspomaga działanie masażu, a substancje aktywne przenikają w głębsze warstwy ciała działając przeciwzapalnie na chore tkanki. Do masażu są wykorzystywane dwa rodzaje maści, są to maści rozgrzewające a także chłodzące. W zależności od potrzeb oraz preferencji osoby masowanej, dobiera się odpowiedni produkt wykorzystujący zbawienne działanie aktywnych składników kannabidiolu. Maści mają różne stężenie aktywnego oleju z konopi, dlatego muszą być odpowiednio dobrane do typu skóry. Bardzo często maść w składzie ma dodatkowe składniki aktywne wspomagające działanie kannabidiolu, takie jak ekstrakty z ziół oraz olejki. Bardzo często w skład maści wchodzą dodatkowo olejki eteryczne, które wspomagają działanie zwłaszcza przy masażach, działają relaksująco i uspokajająco. Maści mogą być stosowane na wiele dolegliwości dermatologicznych, ze względu na działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Problemy skórne związane z nadprodukcją sebum są charakterystyczne dla cer trądzikowych. Maści z dużą zawartością ekstraktów konopnych pozwalają wyregulować procesy łojotokowe,  poprawić jakość skóry i zminimalizować ropne wykwity.Stosowane są również w różnych chorobach dermatologicznych jako podstawowy produkt pielęgnacyjny i nawilżający. Procesy chorobowe powodujące silne łuszczenie i swędzenie skóry, można  w szybki i w łatwy sposób ustabilizować korzystając z bogatej oferty maści na bazie konopi.

Dla suchej skóry twarzy idealnym produktem, zwłaszcza na noc są maści konopne z dużą zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wspomagają one regenerację komórek, a także w widoczny sposób zmniejszają ilość zmarszczek. Maści konopne coraz częściej zastępują kosmetyki używane standardowo do codziennej pielęgnacji ze względu na swoje ekologiczne pochodzenie. Bogaty skład, a także korzystny wpływ aktywnych składników na stan skóry znajduje zastosowanie w pielęgnacji każdego rodzaju cery. Maści poprawiają jakość skóry w widoczny i szybki sposób, a także wykazują dobre działania lecznicze przy różnych przypadłościach chorobowych.