Skuteczna ochrona dużych eventów

Ryzyko wystąpienia sytuacji zagrożenia na imprezach masowych było duże, dlatego organizatorzy dokładali wszelkich starań, by zabezpieczyć się przed możliwością ich powstania na każdym kroku. Eventy były więc chronione wieloma metodami, a plany ochrony wykonywane z najwyższą dokładnością, uwzględniając wszystkie możliwe sytuacje, jakie mogły mieć miejsce podczas trwania samej imprezy.

Profesjonalne zabezpieczenie eventów

Ochrona imprez masowych ŁódźZ racji iż imprezy masowe urządzane były bardzo często w najróżniejszych miejscach, zarówno na otwartym terenie jak i na obiektach użytkowych, coraz częściej zdarzało się iż ich zabezpieczenie i metody wykonania takowego były unowocześniane. Wiele firm ochrony specjalizowało się w przygotowywaniu planów ochrony, a ich głównym zajęciem była właśnie ochrona imprez masowych Łódź była miejscem najczęściej wybieranym na najróżniejsze duże eventy, więc lokalne firmy ochrony były szczególnie nastawione na pracę w takich warunkach. Obecność wystarczającej załogi fizycznych pracowników ochrony była szczególnie ważna do prawidłowego i skutecznego zabezpieczenia takich imprez, podobnie jak nowoczesny system komunikacji i doświadczenie dyspozytorów ochrony, koordynujących działanie całej załogi. Wyposażenie pracowników ochrony różniło się w zależności od imprezy, choć środki przymusu bezpośredniego, określane w ustawie o ochrony osób i mienia oraz urządzenia komunikacji osobistej były używane niemal na każdym rodzaju eventu. Koordynacja pomiędzy poszczególnymi ochroniarzami oraz dyspozytorami ochrony mogła bowiem ogromnie podnieść poziom bezpieczeństwa dowolnej imprezy, i przyśpieszyć reakcję załogi zauważalnie. Dokładny system monitorowania wizyjnego był tym elementem systemu ochrony, który umożliwiał szybkie i sprawne działanie w dowolnej sytuacji.

Na obiektach na których takowy system już funkcjonował było to duże ułatwienie, aczkolwiek w przypadku eventów które urządzane był na otwartym terenie, lub też obiektach które nie posiadały własnego systemu monitorowania wizyjnego, przygotowanie dokładnego planu monitorowania obiektu było jednym z najważniejszych zadań. Rozmieszczenie kamer oraz urządzeń monitorowania wpływało bowiem ogromnie na skuteczność działania systemu, oraz na szybkość i dokładność pracy operatorów i dyspozytorów.