Skuteczna moskitiera ułatwi życie latem

Co się dzieje, gdy latem chcemy przewietrzyć swój dom lub mieszkanie? Musimy we wszystkich pomieszczeniach zgasić światła, bo inaczej zaraz dostaną się do niego wszelkiej maści owady. Funkcjonowanie w ciemnościach należy raczej do mało komfortowych, więc warto pomyśleć o innym rozwiązaniu. A przecież wietrzyć pomieszczenia jakoś trzeba, zwłaszcza jeśli nie mamy zainstalowanej domowej klimatyzacji.

Rozwiązaniem na lato jest moskitiera

skuteczne moskitiery z warszawyWlatujące do domu lub mieszkania ćmy, komary i inne owady potrafią skutecznie utrudnić życie jego mieszkańców. W okresie letnim mamy przecież najwięcej owadów, ale mamy również najwyższe temperatury na zewnątrz. I dlatego właśnie we wszystkich pomieszczeniach w letnie wieczory dobrze jest otworzyć okna i je dokładnie przewietrzyć. Najlepszym ratunkiem przed wlatującymi owadami będą porządne i skuteczne moskitiery z Warszawy, które można zamówić w jednej z tamtejszych firm. Moskitiery to nic innego jak bardzo gęsta siatka wykonana z delikatnego materiału, którą montuje się w oknach na przykręcanych do nich uchwytach. Siatką pokrywa się całą powierzchnię otwieranego okna i dzięki temu uniemożliwia się owadom przedostanie się przez nią do środka. Koszty montażu moskitier nie są wysokie, a ich cena wynosi około stu złotych za metr kwadratowy siatki wraz z montażem. Nie trzeba ich montować na największych skrzydłach, bo do przewietrzenia wystarczy z reguły otwarcie skrzydeł okiennych o mniejszej powierzchni. A mniejsze skrzydła w oknach PCV mają zazwyczaj nie więcej niż metr kwadratowy powierzchni i suma summarum koszty zamontowania moskitier są naprawdę niskie. Dobrze zamontowane moskitiery wytrzymają nawet do pięciu lat, ale najlepiej wymieniać je raz na trzy lata. Mając w oknach taką ochronę przed owadami można wietrzyć pomieszczenia do woli nawet przy włączonych wszędzie światłach.

Inwestycja w cienką, delikatną i gęstą siatkę zamontowaną w oknach to wydatek, który na pewno przyniesie wiele korzyści. Latem właściwie trudno funkcjonować bez moskitier, no chyba, że ma się w domu klimatyzację i wówczas w ogóle nie trzeba otwierać okien. W większości domów takich luksusów jednak nie ma, więc to właśnie moskitiery są najlepszą ochroną przed wlatującymi do pomieszczeń komarami. To niewielki wydatek gwarantujący ogromny komfort.