Rębaki do drewna – rodzaje

Jeżeli posiadamy domek jednorodzinny A W nim kominek na pewno musimy jakoś zbierać dla niego opał. Nadal większość osób używa tradycyjnych metod czyli siekiery albo piły. To właśnie za pomocą tych urządzeń tną i rąbią drewno do kominka. Jest jednak zdecydowanie bardziej wygodny i szybszy sposób. Wymaga on jednak pewnego wkładu finansowego. Chodzi tutaj oczywiście o rębak do drewna, jest to maszyna, dzięki której można przygotować czyli rozdrobnić duże ilości drewna w krótkim czasie.

Jaki zakupić rębak do drewna?

rębak do drewnaJeżeli będziemy chcieli zakupić rębak do drewna na własny użytek, musimy podjąć że życie między dwiema głównymi wyborami: rębakiem spalinowym A rębakiem elektrycznym. Rębak spalinowy jest najczęstszym zjawiskiem na polskim rynku. Niewątpliwą wadą tego rodzaju regałów jest ich głośna praca oraz spalanie benzyny. Często domownikom przeszkadza hałas spowiadany praca silnika, dlatego właśnie, przy pracach domowych częściej wykorzystuje się rębaki elektryczne. Główna zaleta rębaków spalinowych jest ich móc i wytrzymałość silnika. Pozwala on na rozdrabniania nawet największych kawałków drewna, co więcej nie przeszkadza mu praca nawet w najgorszych warunkach klimatycznych przy dużych ulewach czy halnych wiatrach. Jest to jednak silnik mało ekologiczny ponieważ przy jego pracy wytwarza się duża ilość dymu. Zaleta tego rębak jest jego prostota w obsłudze oraz możliwość naprawy ewentualnej usterki lub awarii. Ciężko, nawet przy nieodpowiednie obsłudze jest zepsuć taki sprzęt w przeciwieństwie do rębaków elektrycznych. Rębak do drewna spalinowy jest bardzo uniwersalnym urządzeniem. W ich wypadku warto szczegółowo przeczytać instrukcję obsługi, ponieważ niewłaściwe obsługiwane tej maszyny może szybko doprowadzić do jej zepsucia A W ich przypadku samodzielna naprawa jest niemalże niemożliwa. Teraz już wiemy jakie są wady i zalety obydwu rodzajów i możemy śmiało zastanowić się nad zakupem jednego z nim w zależności jakie mamy potrzeby i wkład finansowy.

Nie da się ukryć że rębak elektryczne są dużo droższe niż spalinowe, mnie wytrzymałe A co więcej ewentualna naprawa nie obejdzie się bez specjalnej firmy zajmującej się naprawą tego typu maszyn. Oprócz tych dwóch rodzajów jest jeszcze jeden rodzaj maszyn, są to rębaki hydrauliczne. Są one jednakże bardzo rzadko spotykane przez swoją olbrzymią cenę i rzadkie zastosowanie. Potrzebne są jedynie w przypadku największych i najtrwalszych kawałków drewna, najczęściej wykorzystywane są a wycinkach drzew lasów przez duże firmy przemysłowe i przedsiębiorstwa.