Promienniki do ogrzewania domów

Nasz klimat może i nie należy do najsurowszych ale niestety przez kilka miesięcy musimy ogrzewać nasze domy. Bardzo często spotkać się można z tym, że ogrzewanie odbywa się przy użyciu tradycyjnych rozwiązań. Mowa tutaj przede wszystkim o spalaniu węgla czy drewna opałowego w kotłach od centralnego ogrzewania. Warto jednak wiedzieć, że można ogrzewać domy również innymi metodami, które okazują się często tańsze. 

Efektywne ogrzewanie promiennikami 

promienniki podczerwieni opiniePodczerwień z reguły nie jest kojarzona z ogrzewaniem. Większość może kojarzyć ją bardziej z branżą elektroniczną. Jednak dzięki falom podczerwieni można się efektywnie ogrzewać. Z tym rodzajem promieniowania mamy do czynienia chociażby podczas opalania się w promieniach słonecznych. Promieniowanie podczerwone jest uznawane również za promieniowanie lecznicze przez co jest ono wykorzystywane w różnych terapiach. Dzięki podczerwieni możemy również świetnie ogrzewać swoje domy. Do tego zadania wykorzystywane są nowoczesne promienniki podczerwieni opinie o tego typu urządzeniach są naprawdę bardzo dobre więc warto przetestować te urządzenia w swoim domu. Szczególnie dużym uznaniem darzone są nowoczesne panele na podczerwień. Można zamontować je w różnym położeniu. Takie promienniki świetnie pracują nawet po przykręceniu ich do sufitu. Kilka promienników podczerwieni jest w stanie ogrzewać cały nasz dom. Mimo tego, że takie promienniki są zasilane energią elektryczną to jednak nie zużywają jej bardzo dużo. Przykładowo w przypadku ogrzewania domu jednorodzinnego gdzie zamontowano siedem promienników o mocy 800W koszty ogrzewania w ciągu roku nie wynoszą więcej niż 2 tysiące złotych. Dla porównania ogrzewanie węglem może być nawet dwukrotnie droższe. W związku z tym warto zainteresować się taką metodą ogrzewania. Dzięki niej możemy ogrzewać dom nie tylko bardzo tanio ale również i niezwykle skutecznie. 

W przypadku promienników podczerwieni bardzo ciekawe jest to, że nie powodują one podgrzewania powietrza jakie znajduje się wewnątrz pomieszczenia. Natomiast osoby, które znajdują się w zasięgu promiennika będą odczuwały przyjemne ciepło. Fale podczerwieni skutecznie ogrzewają również przedmioty znajdujące się w pomieszczeniach. Takie nowoczesne promienniki dostępne są również w wersji gazowej.