Profesjonalny car detailing

Samochód dla wielu kierowców jest narzędziem do pracy, rodzinnym środkiem transportu czy wabikiem na kobiety. Z pewnością dla każdego z nich mniej lub bardziej liczy się jego wygląd. Jednak na pewno żadnemu z nich nie są obojętne drobne rysy na karoserii, odpryski, różnice w odcieniu koloru lakieru czy tapicerki.

Na czym polega usługa car detailingu?

car detailing w katowicachWiele osób dba o swój samochód jak o własne dziecko, zwłaszcza jeżeli motoryzacją jest ich pasją lub wydali na niego sporo pieniędzy. W dniu opuszczenia salonu, pojazd wygląda idealne, ma błyszczący lakier, a wewnątrz czuć zapach nowości. Jednak w miarę użytkowania ten stan się zmienia, mogłoby się wydawać, że bezpowrotnie, ale wcale tak nie musi być. W Wielkiej Brytanii powstał car detailing, który szybko zyskał popularność i rozprzestrzenił się na inne kraje. W Polsce znajdziemy już niemalże w każdym dużym mieście salon świadczący takie usługi, ponieważ wielu kierowców pragnie z nich skorzystać. Przede wszystkim car detailing w Katowicach polega na profesjonalnej usłudze czyszczenia, polerowania i konserwacji karoserii i jej elementów oraz wnętrza pojazdu. Niejednokrotnie efekt końcowy pracy specjalistów z tego zakresu, zaskakuje niejednego wątpiącego kierowcę. Usługa detailingu jest w stanie ze starego samochodu zrobić nowiutki model z połyskującym lakierem. Przede wszystkim skupia się ona na procesie renowacji powłoki lakierniczej, która jest najbardziej spektakularnym zabiegiem, ponieważ przywraca salonowy wygląd auta, bez konieczności ponownego lakierowania. Kolejnym elementem detailingu jest zabezpieczeniem lakieru powłoką ceramiczną, która stanowi idealną ochronę oraz zapewnia spektakularny wygląd pojazdu. Bardzo popularne jest również zabezpieczanie szyb i ich hydrofobizacja, które sprawiają, że woda spływa po nich jak po kaczce.

Wielu kierowców korzysta z auto detailingu w celu podniesienie wartości rynkowej pojazdu, ponieważ chcą go drogo sprzedać. Na pewno jest to sprawdzone rozwiązanie, ponieważ każde auto wyjeżdżające z salonu jest nie do poznania. Usługa detailingu równie dobrze może obejmować wnętrze pojazdu, aby odświeżyć i nabłyszczyć zużytą tapicerkę czy plastikowe elementy wyposażenia. Efekt pracy specjalistów utrzymuje się nawet przez wiele miesięcy.