Poszukiwania dobrego ośrodka leczenia uzależnień

Przyznam szczerze. Przez wiele lat miałam bardzo duży problem z uzależnieniem od hazardu. Oczywiście, początkowo nie widziałam w sobie problemu. Uważałam, że tylko gram i czasem wygrywam, a czasem przegrywam – proste. W końcu jednak musiałam przyznać, że coś jest nie tak. Kasyna i gry losowe spędzały mi sen z powiek. Zrezygnowałam nawet z pracy, żeby mieć czas na grę, co było bardzo złym rozwiązaniem. Wtedy przyznałam sama przed sobą, że jestem uzależniona i potrzebuje pomocy.

Wybrałam się do ośrodka terapii uzależnień od hazardu

ośrodki terapii uzależnień od hazarduZdecydowałam się na terapię. Udałam się do psychologa, który powiedział, że takie leczenie powinno odbywać się pod okiem specjalistów, którzy znają się na swoim fachu i mają doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi od hazardu. Dał mi nawet listę takich ośrodków, które znajdowały się w mojej okolicy. Były to ośrodki terapii uzależnień od hazardu, które miały bardzo dobre opinie, nie tylko wśród swoich pacjentów, ale przede wszystkim wśród lekarzy i terapeutów, którzy gwarantowali, że każdy pacjent otrzyma tam indywidualną pomoc i opiekę na miarę swoich potrzeb. Wybrałam jeden z ośrodków, który wydał mi się najbardziej przyjazny. Ponieważ akurat udało mi się drugi dzień z rzędu nie iść do kasyna uznałam, że jeśli w tej chwili nie udam się na terapię to jutro zmienię zdanie i to będzie miało fatalne skutki. Spakowałam się i udałam do polecanego ośrodka. Najpierw tam zadzwoniłam i zapytałam o to, co powinnam ze sobą zabrać. Na szczęście zostałam przyjęta jeszcze tego samego dnia. Moje leczenie trwało wiele tygodni. Uzależnienie to choroba, która jest bardzo groźna ponieważ atakuje przede wszystkim psychikę. Proces wychodzenia z uzależnienia trwa do dziś, ale ja nie potrzebuję już całodobowej kontroli lekarza, ponieważ jestem w stanie samodzielnie zapanować nad moimi czynami, co jeszcze niedawno nie było taki oczywiste.

Jestem bardzo zadowolona z leczenia w tym ośrodku, ponieważ było bardzo profesjonalne. Całe dnie pacjentów zostały wypełnione psychoterapią i ćwiczeniami, tak aby nikt się nie nudził i nie miał czasu na przykre myśli. Bardzo podobało mi się profesjonalne i empatyczne podejście lekarzy i terapeutów do nas, chorych. Nie wszędzie można liczyć na tak fachową i bardzo potrzebą pomoc i zrozumienie.