Polecane systemy nawadniania

O tym jak ważne jest właściwe nawadnianie pól uprawnych wie chyba każdy rolnik. Już w starożytności ówcześni ludzie stosowali prototypy systemów nawadniania. Często opierały się one o konieczność wykonywania jakichś prac fizycznych ale skuteczność jednak była na dużym poziomie. Obecnie wiele za nas robią maszyny oraz najróżniejsze urządzenia elektroniczne. Jednym z nich jest elektrozawór pozwalający na dawkowanie wody. 

Sprawdzony i mocny elektrozawór 

elektrozawór rain birdElektrozawory to podzespoły stosowne w najróżniejszych instalacjach. Doskonale mogą się one spisywać w przypadku systemów nawadniania. W przeszłości w takich systemach stosowano zawory otwierane i zamykane ręcznie. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie było to zbyt dobre rozwiązanie ponieważ konieczne było pamiętanie o otwieraniu i zamykaniu zaworu by nie doszło do awarii systemów nawadniających. Obecnie takie starsze zawory zostały zastąpione zaworami elektrycznymi. Bardzo cenionym przez rolników produktem jest chociażby elektrozawór Rain Bird. Na chwilę obecną jest to jeden z bardziej popularnych elektrozaworów, które doskonale sprawdzają się w przypadku systemów nawadniania. Ten podzespół wykonany jest z tworzyw sztucznych, które są jednak bardzo odporne na najróżniejsze uszkodzenia. Takie elektrozawory bez większych problemów wytrzymać mogą napór dużego ciśnienia wody. Warto też zwrócić uwagę na to, że w niektórych modelach elektrozaworów znajdują się specjalne membrany filtrujące. W przypadku wspomnianego elektrozaworu mamy do czynienia z filtrem samoczyszczącym Buna-M. Jest to filtr 200 mikronowy. Omawiany tutaj elektrozawór jest w stanie skutecznie pracować zarówno w przypadku niskiego jak też i bardzo dużego ciśnienia. Z racji tego, że jest to elektrozawór to jego sterowanie odbywa się przy użyciu elektroniki. Niemniej jednak elektrozawór ten został również zaopatrzony w specjalny dodatek pozwalający na zamykanie lub otwieranie zaworu ręcznie. 

Elektrozawory można obecnie zakupić głównie w marketach ogrodniczych czy też budowlanych. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możemy takiego miejsca odwiedzić to możemy taki produkt zakupić drogą elektroniczną. W sieci działa bowiem mnóstwo sklepów, które posiadają omawiane tutaj elektrozawory w swojej ofercie. Dodatkowo ich ceny mogą być bardzo niskie w porównaniu ze sklepami stacjonarnymi.