Podwieszane sufity wciąż w modzie

Sufity podwieszane tak bardzo przypadły do gustu Polakom, że można je spotkać niemal w każdym domu. Mimo upływu wielu lat, wciąż nie wychodzą z mody, każdy, kto zdecyduje się na taką dekorację, może być pewny, że przez długie lata będzie zdobić wnętrze jego domu.

Najlepsi monterzy z Olsztyna

napinane sufity olsztynCoraz bardziej popularnym rodzajem sufitu podwieszanego, jest sufit napinany. Sufity napinane są znane dekoratorom wnętrz od wieków, stosowano je już w starożytności, jednak w innej formie niż obecnie. Dawniej, aby stworzyć sufit napinany, rozwieszano na nim dużą płachtę tkaniny, na przykład satyny czy jedwabiu. Obecnie w tym celu wykorzystuje się tkaninę poliestrową, lub folię PCV, która pod wpływem wysokiej temperatury kurczy się i przylega idealnie do sufitu. Wybór sufitów napinanych najlepiej sprawdzi się w wysokich pomieszczeniach, które zyskają dzięki nim zupełnie innego charakteru. Napinane sufity sprawdzą się także w miejscach, gdzie z jakichś powodów, sufit nie jest idealnie prosty ani gładki. Tkanina z tworzywa sztucznego ukryje wszystkie mankamenty i niedoskonałości konstrukcyjne. Kolejną zaletą napinanego sufitu jest to, że można go zdjąć i dokładnie wyczyścić we własnym zakresie. Jeśli szukasz najlepszych fachowców wykonujących napinane sufity olsztyn jest miejscem, gdzie powinieneś ich szukać. Osobiście skorzystałem z usług z jednej z olsztyńskich firm i jestem bardzo zadowolony z końcowego efektu. Najlepsi fachowcy dokładnie zebrali wszystkie pomiary i dopasowali tkaninę na sufit o idealnym kształcie i rozmiarze.

Do wykonania sufitu napinanego można wybrać materiał błyszczący lub matowy, w zależności od preferencji. Ciekawym rozwiązaniem, pozwalającym stworzyć oryginalną kompozycję, jest napinany sufit dwupoziomowy. Tkaninę można także ozdobić wybranym nadrukiem lub oświetleniem LED.