Plecak czy sakwa na rower?

W Polsce jazda na rowerze staje się coraz bardziej powszechna. Nie jest to jeszcze tak często wybierany środek komunikacji jak na przykład w Amsterdamie czy Kopenhadze, jednak rowerowa infrastruktura coraz bardziej się u nas rozwija i coraz częściej ludzie wybierają zamiast samochodu czy komunikacji miejskiej właśnie rower.

Wodoszczelna sakwa na rower

sakwy rowerowe wodoodporneJazda na rowerze należy do jednej z najprzyjemniejszych form aktywności sportowych. Coraz więcej osób przesiada się z samochodu czy autobusów na rower. Jest to nie tylko zdrowy wybór, dzięki któremu utrzymamy dobrą kondycję fizyczną, ale również czysta przyjemność. Niektórzy jednak rezygnują z przejażdżki rowerem, gdyż mają do przewiezienia zakupy czy inne rzeczy, które zajmują sporo miejsca. Jednak na rynku są dostępne sakwy rowerowe wodoodporne, które są idealnym rozwiązaniem na przewiezienie rowerem większych gabarytowo rzeczy. Jest to duże wygodniejsze rozwiązanie niż założenie wielkiego plecaka na plecy czy powieszenia torby na kierownicy roweru. W dodatku większość sakw rowerowych jest wodoodporna, więc nie musimy martwić się nawet jeśli będzie załamanie pogody. Najlepiej jest zawiesić dwie sakwy po obu stronach naszego roweru, dzięki czemu będziemy mogli równomiernie rozłożyć ciężar, aby mieć dobrze wyważony rower podczas jazdy. W specjalistycznych sklepach rowerowych znajdziemy wiele modeli sakw, możemy więc wybrać odpowiednią wielkość i wygląd.

Powiada się, że nie ma złej pogody na jazdę na rowerze. Może być co najwyżej źle ubrany rowerzysta. I jest to niewątpliwie prawda, bowiem w sklepach dostępne są nie tylko nieprzemakalne sakwy do rowerów, dzięki którym bezpiecznie przewieziemy większy bagaż, ale znajdziemy również bez problemu dobre jakościowo kurtki wodoodporne i inne elementy garderoby, które świetnie spiszą się nawet przy najbardziej ulewnej pogodzie.