Osoba opiekująca się osobami starszymi

Mam dwadzieścia cztery lata. Jestem zatem osobą młodą, ale niestety nie mogę znaleźć sobie odpowiedniej pracy. Mama mówiła, że muszę się usamodzielnić, bo nie mogę wiecznie mieszkać z nią. Chciałabym znaleźć jakąś ciekawą pracę, najlepiej jako opiekunka. Lubię zajmować się innymi. To sprawia mi wielką przyjemność. Muszę znaleźć pracę w tym kierunku. Myślę, że mam do tego kwalifikacje. 

Szukanie ofert dla opiekunek osób starszych

poszukuję pracy jako opiekunka osób starszychSzukając pracy, pojechałam do doradcy zawodowego. Przedstawiłam mu swoje kwalifikacje, umiejętności i zainteresowania. Stwierdził, że jak najbardziej nadaję się na opiekunkę i powinnam szukać pracy w tym kierunku. Nie chciałabym zajmować się dziećmi, bardziej zależy mi na opiece, nad osobami starszymi. W ten sposóbp poszukuję pracy jako opiekunka osób starszych. Zaczęłam szukać ofert pracy w Internecie. Okazało się

, że jest tam mnóstwo ofert. Zgłosiłam się do kilku pracodawców. Są to osoby prywatne, które poszukują opiekunek do swoich rodziców, dziadków w sile wieku. Pojechałam do każdego, by przedstawić swoje kompetencje. Musiałam długo czekać na odpowiedź. Myślałam, że już nikt nie będzie chciał mnie zatrudnić. Po tygodniu Zadzwoniła do mnie kobieta, która zdecydowała się mnie zatrudnić do opieki nad swoją babcią. Bardzo się z tego tytułu ucieszyłam. Na początek dostanę pracę na trzy miesiące, tak by ta Pani mogła ocenić, czy rzeczywiście się nadaję na opiekunkę do osób starszych.

Pracuję już dwa miesiące i obie Panie są ze mnie zadowolone. Bardzo lubię spędzać czas z babcią kobiety, która mnie zatrudniła. Razem chodzimy na spacery, rozmawiamy, pomagam jej też robić zakupy. Już usłyszałam, że dostanę pracę na okres dłuższy. Bardzo się ucieszyła i powiadomiłam już mamę. Powiedziała mi, że jest ze mnie bardzo dumna i jest szczęśliwa. Wynajęłam sobie nawet mieszkanie i nie mieszkam już z mamą.