Ochrona posadzki polimerami

 

Na posadzkach obecnie stosuje się najróżniejsze materiały. W domach często posiadamy panele podłogowe, płytki ceramiczne czy też wykładziny oraz dywany. W przypadku zakładów przemysłowych zdecydowanie najczęściej stosuje się płytki oraz wykładziny PCV. Ich ułożenie na posadzce zajmuje bardzo mało czasu i w efekcie tworzy się bardzo estetyczna posadzka. Jednak warto zauważyć, że po jakimś czasie posadzki mogą ulegać uszkodzeniom. Można obecnie jednak temu skutecznie zapobiegać. 

Polecane techniki zabezpieczania posadzek

polimeryzacja wykładziny pcvNie ma póki co takich posadzek, których nie dałoby się uszkodzić. Nawet te posadzki, które wykonane są z betonu mogą bardzo szybko ulegać uszkodzeniu. Sporo tutaj zależy od tego jak bardzo mocno nasze posadzki są eksploatowane. Nie da się ukryć, że zupełnie inaczej będzie wyglądała po roku posadzka w naszym mieszkaniu a inaczej posadzka w miejscu pracy przez które każdego dnia przewija się mnóstwo osób. Całe szczęście istnieją obecnie sprawdzone techniki dzięki którym możliwe jest zabezpieczanie praktycznie każdego rodzaju posadzek. Sposobem wybieranym szczególnie często jest polimeryzacja wykładziny PCV. Zabieg ten pozwala na stworzenie na posadzce cienkiej warstwy ochronnej, która będzie utrzymywać się na powierzchni wykładziny przez bardzo długi czas. Jeśli zdecydujemy się na droższą polimeryzację to efekty mogą utrzymywać się nawet przez rok. Po upłynięciu tego czasu należy polimeryzację ponowić. W takim wypadku kluczowe jest wyczyszczenie wykładziny z pozostałości akrylu po poprzednio przeprowadzanej polimeryzacji. Jeśli tego nie zrobimy to wówczas może się tak zdarzyć, że akryl nie będzie utrzymywał się na podłodze. Nie bez znaczenia jest również to na jaki materiał zamierzamy polimery nakładać. W wielu przypadkach jest tak, że nie może obejść się bez gruntowania posadzki przed przystąpieniem do prac.

W przypadku posadzek, na których znajduje się wykładzina PCV jest tak, że gruntowania nie musi się przeprowadzać. Jednak szczególnie ważne jest tutaj to aby zabezpieczyć posadzkę przed wchłanianiem polimerów przy użyciu odpowiednich preparatów. Dodatkowo należy poważniej pomyśleć o tym aby wykładzinę przed polimeryzację porządnie wyczyścić. Dzięki temu będzie można sprawić, że polimery będą dobrze przylegać.