Noclegi w Kudowie podczas zimowego urlopu

Kudowa to wieś położona w rejonie Dolnego Śląska, która stanowi niezwykłą atrakcję turystyczną. Jest znanym uzdrowiskiem, cieszącym się uznaniem od wielu wieków i po dzień dzisiejszy będąca jednym z najlepszych i najstarszych kurortów na terenie Polski. Kudowa-Zdrój położona jest w malowniczej dolinie, otoczona pasmami górskimi i stanowi idealne miejsce do spędzania wolnego czasu oraz podróżowania po regionie Kotliny Kłodzkiej i regionie Dolnego Śląska. Zapewnia bardzo wiele atrakcji, dostępnych przez cały rok i gwarantujących świetny wypoczynek.

Baza noclegowa w Kudowie Zdrój

kudowa - noclegi na urlopSezon turystyczny trwa cały rok, a liczne pensjonaty, hotele oraz prywatne kwatery zapewniają wygodne i komfortowe noclegi. Zróżnicowane pod względem standardu oraz wyposażenia, zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wymagających turystów. Kudowa-Zdrój zapewnia liczne atrakcje związane z ukształtowaniem terenu oraz uzdrowiskowym charakterem. Piękne okoliczności przyrody w postaci parku, znajdującego się w centrum miasta, zachęcają do spacerów i korzystania z Pijalni Wód Mineralnych, znajdującej się na terenie uzdrowiska. Dom Zdrojowy będący jednym z najstarszych w Europie obiektów uzdrowiskowych, służy pensjonariuszom od kilku wieków i stanowi również zabytek architektoniczny z wieloma dziełami sztuki i pięknymi wnętrzami. Najczęściej w celach uzdrowiskowych przyjeżdżają tu emeryci i osoby będące na rekonwalescencji, które korzystają z walorów klimatycznych oraz położenie geograficznego Kudowy. Ale nie tylko z walorów uzdrowiskowych słynie Kudowa – noclegi na urlop zamawiane są również przez licznie przybywających turystów, korzystających z gór oraz licznych ośrodków sportowych znajdujących się w okolicy. W okresie zimowym rejon ten stanowi ośrodek narciarski, bogaty w liczne trasy biegowe i zjazdowe, o różnym stopniu trudności. Narciarze korzystają z noclegów w hotelach, pensjonatach, a także w prywatnych kwaterach gwarantujących wysokie standardy oraz wygodne i komfortowe wyposażenie.

Do Kudowy na urlop przyjeżdżają również rodziny z dziećmi i amatorzy pieszych wędrówek po górach, którzy korzystają z szlaków górskich prowadzących na najwyższe szczyty Gór Stołowych, a także do niesamowitych i charakterystycznych miejsc. Wielkim powodzeniem cieszą się przede wszystkim Szczeliniec Wielki, a także Błędne Skały.W Kudowie można także zobaczyć wiele zabytków architektonicznych z końca XVIII wieku, w których w dalszym ciągu znajdują się pensjonaty i domy zdrojowe. Skanseny i stare wille na licznych trasach i szlakach, pokazuję historię i charakter miejscowości. Kudowa-Zdrój słynie z wielu zabytków, starych chat i licznych muzeów, zabytków sakralnych zachęcających do poznawania historii regionu oraz zwiedzania okolicy. Jest świetnym miejscem na urlop dla rodziny i przyjaciół, gdzie można miło i sympatycznie spędzić czas, korzystając z wszelkich atrakcji związanych z położeniem oraz walorami klimatycznymi miejscowości.