Najlepsza naturalna lemoniada

Kiedy na dworze robi się gorąco, każdy z nas sięga po różnego rodzaju napoje, ponieważ musimy regularnie gasić pragnienie, żeby się nie odwodnić. Możemy kupić wodę mineralną, kolorowe napoje, soki lub samodzielnie przygotować zdrowy napój.

Z czego robi się lemoniadę?

lemoniady naturalneNajgorszym sposobem na ugaszenie pragnienia lub uzupełnienie płynów w organizmie jest picie kolorowych i słodzonych napojów. Ich spożywanie przynosi nam niemalże same szkody, dlatego lepiej ich w ogóle unikać. Woda mineralna jest doskonała, ale ma ograniczone właściwości. Jeżeli chcemy skutecznie ugasić pragnienie oraz dostarczyć ważnych dla organizmu składników, to najlepiej wybrać lemoniady naturalne, które można samodzielnie przygotować w domu. Jest to jeden z najbardziej popularnych napojów, które chyba każdy z nas zna. Jego przygotowanie jest banalnie proste, gdyż podstawowy przepis składa się z trzech składników: wody, cytryn i słodu, którym może być miód lub cukier brązowy. Już niejednokrotnie badania naukowe dowiodły, że picie soku z cytryny ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie, a mieszanie go z wodą i innymi cennymi składnikami jest najzdrowszym napojem dla naszego organizmu. Co do jej przygotowania, to wystarczy do dzbanka z wodą wcisnąć sok z kilku – kilkunastu cytryn i dodać na przykład dwie łyżki miodu. Jeżeli chcemy mieć idealny napój na lato, który dodatkowo nas ochłodzi, to warto do niej dodać listki mięty. Jeżeli chcemy wspomóc układ odpornościowy, to najlepszym dodatkiem do lemoniady będą listki bazylii.

Jak widać lemoniada może być cudownym napojem, który nie tylko gasi pragnienie i świetnie smakuje, ale również pozytywnie wpływa na nasz zdrowie. Bez wątpienia jest ona bezkonkurencyjna w porównaniu z innymi kupionymi napojami, które zawierają mnóstwo dodatków chemicznych.