Minimalistyczne meble do kawalerki

Każdy posiadacz małego mieszkania zwanego kawalerką stoi przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest umeblowanie go w sposób jak najbardziej funkcjonalny. Kawalerki mają powierzchnię w granicach trzydziestu metrów kwadratowych. Na takiej małej przestrzeni robi się zazwyczaj pokój z łazienką i aneksem kuchennym. Właściciele kawalerek kupują najczęściej minimalistyczne meble, które z kolei są bardzo funkcjonalne. Stolik do kawy jest tego świetnym przykładem.

Małe i funkcjonalne stoliki na kawę

stolik kawowy biały lakierowanyW mieszkaniu o niewielkich rozmiarach najwięcej miejsca zajmuje zazwyczaj łóżko. Oczywiście w wersji minimalistycznej najczęściej jest to kanapa, którą można swobodnie rozłożyć i która pełni funkcję łóżka. Jeśli postawimy kanapę to do tego przydałby się jakiś niski stolik, przy którym można się napić kawy. Do małych mieszkań najczęściej kupuje się mały stolik kawowy biały lakierowany. Kolor biały dlatego, że jest to najbardziej uniwersalny kolor mebli pasujący do wszystkiego. Taki minimalistyczny stolik ma duży plus. Można go łatwo przenosić, a ostatnio hitem są stoliki, które się składa i chowa pod kanapę. To jest rozwiązanie idealne w kawalerkach. Kiedy rozkładamy kanapę to możemy schować pod nią złożony stolik kawowy. Oczywiście bez takiego stolika funkcjonować w kawalerce się nie da. Z tego względu chociażby, że kiedy ma się tylko aneks kuchenny to przy takim stoliku pije się z gośćmi kawę a także spożywa się posiłki. Mieszkanie w kawalerce ma jednak swój ogromny plus. Otóż przede wszystkim nie trzeba wydawać dużo pieniędzy na wyremontowanie i umeblowanie. Wykończenie i umeblowanie kawalerki często kosztuje tyle co w dużym domu wykończenie salonu. Jest więc ogromna różnica jeśli chodzi o koszty. Samo umeblowanie jest również o wiele tańsze. Wystarczy stolik, funkcjonalna kanapa i jakieś dwa małe fotele. I to całe umeblowanie kawalerki.

Jeśli ktoś zastanawia się nad tym, jakie meble kupić do małego mieszkania, to może skorzystać z podpowiedzi architekta wnętrz. Jednak kawalerka ma to do siebie, że nie trzeba wiele, żeby ją umeblować. Bardzo łatwo uczynić kawalerkę wygodną i funkcjonalną. Wystarczy kilka podstawowych mebli. Powinny być one minimalistyczne rozmiarem ale maksymalnie funkcjonalne. Na szczęście właśnie w takiej koncepcji tworzy się dzisiaj meble.