Miękkie wkłady do pieluch

Jeżeli spodziewamy się niebawem powitać na świecie dzidziusia, to jest to idealne, a zarazem ostatni moment na skompletowanie dla niego wyprawki. Są to wszystkie niezbędna artykuły, które są potrzebne przy opiece nad maluszkiem.

Z czego są zrobione wkłady do pieluszek?

wkłady na pieluchyPojawienie się na świecie dziecka diametralnie zmienia życia świeżo upieczonych rodziców i podporządkowuje je pod potrzeby malucha. Największe problemy sprawia im pielęgnacja malucha, czyli mycie, karmienie i przewijanie. Są to czynności, które wykonuje się każdego dnia, czasem nawet po kilka razy, zatem doświadczenie szybko przychodzi. Jeżeli chodzi o przewijanie, to zdecydowanie większa część mam woli korzystać z jednorazowych pieluch, które zwyczajnie są wygodne w stosowaniu. Pozostała część mam stawia na ekologię i wybiera wielorazowe pieluszki, które także świetnie chłoną wilgoć. Konieczne jest zakupienie przynajmniej kilku par formowanek, czyli majtek stanowiących bazę, w których umieszcza się wkłady na pieluchy. Formowanki czy też otulacze od wewnętrznej strony mają bawełnę, a od zewnętrznej materiał nieprzemakalny, który chroni pieluchę przed przemakaniem. Do ich wnętrza wkłada się specjalny wkład, który może być wykonany z tetry lub specjalne wkłady chłonne z mikrofibry, tkaniny bambusowo – węglowej czy nowoczesne prefoldy konopne. Ich zadaniem jest zatrzymanie wewnątrz wilgoci i kupek oraz odseparowanie od nich skóry dziecka. Wielorazowe pieluszki trzeba tak samo często zmieniać jak jednorazowe.

Skóra noworodka i niemowlaka jest bardzo delikatna, dlatego tak ważna jest jakość tkanin, które mają z nią bezpośredni kontakt. Z tego względu wkłady do wielorazowych pieluszek są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są delikatne i super chłonne.