Meble ogrodowe dostosowane do potrzeb

Wyposażenie ogrodu jest zależne od osobistych preferencji i od tego, czemu będzie służyła ta zewnętrzna przestrzeń. Może to być miejsce do wspólnych biesiad z przyjaciółmi i rodziną, może to być niewielki kącik na poranną kawę lub popołudniową lampkę wina, lub też miejsce do zażywania kąpieli słonecznych.

Meble ogrodowe – zastosowanie i materiały

meble ogrodowe z technorattanuJak wyposażyć przydomowy ogród tak, aby spełniał wszystkie nasze wymagania? Na początku warto się zastanowić jakiego rodzaju przestrzeni potrzebujemy. Jeśli planujemy przestrzeń, na której będą odbywały się wieloosobowe przyjęcia na świeżym powietrzu, niezbędny będzie wystarczająco duży stół z krzesłami lub większymi ławami, tak aby pomieścić wszystkich gości. Dobrym rozwiązaniem będzie stół z rozkładanymi bokami, który na co dzień nie zajmie wiele miejsca, a w razie potrzeby pomieści wszystkich gości. Jeśli nasza przestrzeń zewnętrzna ma nam służyć jedynie do osobistego wypoczynku i relaksu przy kubku kawy, wystarczy niewielki stolik kawowy i wygodny fotel. Możemy pokusić się także o przestrzeń idealną do relaksu na słońcu. Wtedy najlepiej sprawdzą się wygodne sofy z miękkimi poduchami, leżaki, a nawet bujane wiszące fotele. Jeśli mamy ściśle sprecyzowane oczekiwania warto zastanowić się nad materiałem, z jakiego wykonane będą meble. Pamiętajmy, że w każdym ogrodzie czy na tarasie najlepiej zaprezentują się naturalne materiały, które będą współgrać z otaczającą zielenią. Dlatego dobrym wyborem będą meble z naturalnego drewna. Pamiętajmy jednak, że drewno musi zostać zabezpieczone przed działaniem wody, w innym razie straci na atrakcyjnym wyglądzie, jak również na funkcjonalności. Alternatywą mogą być meble ogrodowe z technorattanu. Choć to tworzywo sztuczne, swym wyglądem do złudzenia przypomina naturalny rattan, dzięki czemu prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Meble ogrodowe z technorattanu są bardzo odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych. Dzięki barwieniu na różne kolory można skomponować naprawdę atrakcyjne zestawy wypoczynkowe.

Jeśli chcemy, aby meble ogrodowe służyły nam dłużej niż jeden sezon, trzeba o nie dbać. Te drewniane trzeba zaimpregnować preparatem ochronnym przynajmniej raz do roku. Zestawy z technorattanu wystarczy przeczyścić przed sezonem, a na zimę warto zakryć je pokrowcem (podobnie jak zestawy drewniane) lub schować do garażu. Choć nie jest to konieczne, z pewnością przedłuży to żywotność mebli.