Lekki wózek spacerowy

Skompletowanie wyprawki dla dziecka najczęściej wiąże się ze sporym wydatkiem, ponieważ trzeba kupić wiele rzeczy. Każdy maluch potrzebuje łóżeczka z zabezpieczającymi szczebelkami, pościeli, ubranek czy smoczków. Są to podstawowe artykuły niemowlęce. Jednak dziecko musi mieć jeszcze wózek, w którym będzie mogło być bezpiecznie wożone.

Ile kosztuje wózek spacerowy dla dziecka?

sprawdzone wózki dziecięce spacerowe tanieDzieci od urodzenia do około szóstego – siódmego miesiąca życia, nie potrafią jeszcze siedzieć, więc muszą przebywać głównie w pozycji leżącej. Dlatego też pierwszym wózkiem dla malucha musi być gondola z wysokimi brzegami. Kiedy maluch nauczy się samodzielnie siedzieć, to można ją zamienić na spacerówkę. Dla dziecka nowa perspektywa poznawania świata z pozycji siedzącej jest niesamowicie interesująca, więc nic dziwnego, że maluchy tak chętnie chcą w nich jeździć, szczególnie do momentu aż nie nauczą się dobrze chodzić. Sprawdzone wózki dziecięce spacerowe tanie kupimy w sklepach internetowych i też tam znajdziemy ich największy wybór. Rodzice najczęściej wybierają lekkie wózki, gdyż są praktyczne jeżeli chodzi o zastosowanie w mieście. Można je łatwo złożyć i rozłożyć oraz nie zabierają wiele miejsca. Popularne spacerówki posiadają siedziska z regulowanym oparciem, dzięki czemu dziecko w trakcie spaceru może się przespać w pozycji leżącej. Regulację posiada również podnóżek. Stałym elementem wyposażenia są rozkładane budki, które doskonale chronią dzieci przez promieniowaniem słonecznym, deszczem czy wiatrem. Dla wygody rodziców, z tylnej strony budka posiada niewielki fragment materiału pokryty siateczką, przez którą można na bieżąco obserwować dziecko. Zaletą spacerówek jest też możliwość ustawienia jej przodem lub tyłem na stelażu, dzięki czemu maluch może jechać na dwa sposoby na spacer. Ceny spacerówek są bardzo różne i zależą od wielu czynników.

Najtańsze wózki spacerowe kupimy już za około trzysta złotych. Choć nie będą miały w zestawie zbyt wielu akcesoriów, to z powodzeniem wystarczą mniej wymagającym rodzicom. Jeżeli zależy nam na wysokiej klasy wózku, to trzeba za niego zapłacić znacznie więcej. Im bogatsze wyposażenie i bardziej znana firma, tym cena będzie wyższa. Najdroższe modele sięgają ceną nawet do kilku tysięcy złotych.