Lecznicza roślina z Kanady- pluskwica

Każda kobieta wie jak to jest gdy ma się te dni. Wiele z nas najchętniej wcale by nie wychodziła z domu, a czasem nawet i z łóżka. By ukoić miesiączkowy ból stosujemy wiele różnych specyfików oraz metod. Jednak zamiast łykać kolejne tabletki możemy zdecydować się na znajdujące się w naturze rośliny.

Lecznicza roślina Indian – pluskiwca

pluskwica groniastaW przyrodzie znane są rośliny, które łagodzą bóle i objawy napięcia przedmiesiączkowego. Wiele z tych roślin znanych jest w medycynie ludowej określonego regionu. Sama często narzekałam na bardzo silne bóle miesiączkowe. Dwa pierwsze dni były dla mnie bardzo ciężkie. Czułam się bardzo źle i większość czasu musiałam spędzać w łóżku. Z pomocą jednak przyszła mi koleżanka, która powiedziała o pewnej niesamowitej roślinie, która uprawiania jest w Kanadzie oraz w Stanach Zjednoczonych. Roślina ta wykorzystywana jest tam już od wielu lat. Rośliną tą jest pluskwica groniasta, którą uprawiały nawet plemiona Indian. To oni jako pierwsi odkryli jej prozdrowotne działanie. Pluskwica jest łatwa w uprawie i dorasta do dwóch metrów wysokości. Indianie odkryli, że pluskwica sprawdza się przy wszelkich kobiecych dolegliwościach. Oprócz tego stosowana była na bóle reumatyczne, bóle mięśni i stawów, sięgano też po nią gdy pojawiały się dolegliwości trawienne w tym między innymi wzdęcia. Dziś badania naukowe potwierdzają, że roślina ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i rozkurczowe. Zdrowotne działanie mają korzenie, które pozyskuje się tuż po tym jak roślinie dojrzeją nasiona. Z korzenia przygotowuje się wyciąg.

W naszym kraju znamy ją pod nazwą świecznica, a to za sprawą charakterystycznego kwitnienia kwiatów. Uprawia się ją w celach ozdobnych, a nie leczniczych. Gdyż ma ciekawy wygląd. W aptekach możemy znaleźć wiele preparatów zawierających wyciąg właśnie z tej rośliny.