Księgowa z Pyskowic

Statystyki pokazują, że z usług biur rachunkowych korzysta około czterdzieści pięć procent przedsiębiorców, kolejne trzydzieści pięć procent zatrudnia własną księgową, a pozostała część sama rozlicza swoją firmę, albo korzysta z pomocy znajomych.

Jak pracują księgowe?

księgowa pyskowiceKażda praca ma swoją specyfikę, która ją określa. W pracy księgowego liczą się przede wszystkim terminy, które powinny być świętością. Mowa tu o kilku dniach w miesiącu, w których trzeba zapłacić należne podatki i opłaty. Do dziesiątego dnia każdego miesiąca, przedsiębiorca niezatrudniający pracowników musi zapłacić z siebie składki społeczne, natomiast jeżeli zatrudnia choć jednego pracownika, to termin zapłaty przesuwa się na piętnasty dzień każdego miesiąca. Wartości składek wylicza księgowa, które przed zbliżającym się terminem podaje taką informację właścicielowi firmy, lub nawet w jego imieniu dokonuje płatności. Jeżeli szukamy dobrego pracownika i interesuje nas rzetelna księgowa Pyskowice będą idealnym miastem na poszukiwania. Jest to miasto położone w województwie śląskim, więc osoby z tego rejonu powinny zacząć poszukiwania od tego miejsca. Poza terminami zapłaty składek na ubezpieczenie społeczne, księgowa wylicza też podatek od towarów i usług, który jest płatny do dwudziestego piątego dnia miesiąca za poprzedni okres rozliczeniowy. Jednak głównie praca księgowej polega na prowadzeniu książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowej działalności gospodarczej, lub prowadzeniu pełnych ksiąg dla spółek.

Wybór formy prowadzenia księgowości jest kwestią indywidualną każdego przedsiębiorcy, ponieważ obie opcje są korzystne. Księgowa jest zatrudniana najczęściej w dużych firmach, w których przedsiębiorca chce być w stałym kontakcie z nią i na bieżąco ustalać zakres obowiązków.