Jaką koszulę do karmienia wybrać?

W okresie ciąży, zdecydowana większość kobiet starannie wyszukuje poszczególne elementy dziecięcej wyprawki, myśląc głównie o komforcie noworodka. Często przyszłe mamy zapominają w tym wszystkim o sobie, a przecież ich szczęście i wygoda również wpływają w dużym stopniu na maluszka. Właśnie dlatego mamy powinny także skompletować specjalną wyprawkę dla siebie. Mowa tutaj głównie o wygodnych i elastycznych ubraniach i koszuli nocnej, a także odpowiednich preparatach pielęgnacyjnych. 

Miękka bawełniana koszula nocna do karmienia 

bawełniana koszula do karmienia z guzikamiPo powrocie ze szpitala do domu, bardzo często kobieta jest przemęczona i obolała, a do tego niewyspana, dlatego dobrze zadbać o jej komfort szczególnie podczas snu i odpoczynku. Noworodek potrzebuje bliskości matki oraz częstego karmienia, dlatego niezastąpiona może tutaj okazać się miękka, bawełniana koszula do karmienia z guzikami. Taka specjalna odzież pozwoli szybko przystawić pierś do maluszka – bez stresu i zdenerwowania oraz niepotrzebnego płaczu. Często guziki są na specjalne zatrzaski, które są bardzo wygodne i szybkie w odpięciu. Tego rodzaju koszule powinny być nieco szersze, ponieważ po porodzie sylwetka wciąż nie prezentuje się dobrze, dlatego należy postawić głównie na wygodę i swobodę ruchów. Oczywiście można jak najbardziej wybrać dobrze wyglądającą koszulę, dzięki której każda z pań poczuje się kobieco i pięknie. Producenci oferuje przeróżne wzory i kolory nocnych koszul, a także ich różne długości. Gdy ciało zagoi się po porodzie siłami natury lub zabiegu cesarskiego cięcia, można wybrać dwuczęściowy komplet ze spodenkami lub długimi spodniami, wciąż nie zapominając, aby koszulka była wyposażona w funkcjonalne guziki. 

Koszula nocna może również stanowić trafiony pomysł na prezent dla świeżo upieczonej matki, która często całkiem o sobie zapomina. To miły gest, gdy goście przychodzący zobaczyć noworodka, oprócz podarunku dla maluszka, przyniosą także coś dla samej matki. W końcu to jej należą się słowa uznania oraz gratulacje po ciężkim porodzie i całej ciąży. Nie można zapominać o kobiecie – tutaj kluczowe jest nastawienie oraz wsparcie partnera, który powinien również wspomóc młodą mamę w opiece nad noworodkiem, aby mogła odpocząć i skupić się na swoim samopoczuciu oraz zdrowiu.