Jak wykorzystać rzepy samoprzylepne w domu?

W wielu sklepach stacjonarnych możemy spotkać się z widokiem takiego produktu jakim są rzepy samoprzylepne. Mimo swojej niepozorności mają one bardzo szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Są one dobrą alternatywą dla gwoździ i można je wykorzystać do wieszania ram, obrazów i innych dekoracji.

Zastosowanie rzepów samoprzylepnych

rzepy samoprzylepneNajlepiej szukać ich w specjalistycznych sklepach, które zajmują się sprzedażą różnych akcesoriów do domu. Warto wiedzieć, że rzepy samoprzylepne występują bardzo często pod inną nazwą, czyli taśmy rzepowe. Ich montaż jest bardzo prosty, ponieważ przykleja się je do ściany przy pomocy taśmy dwustronnej, w którą są wyposażone. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie potrzebujemy używać żadnego sprzętu. Jeżeli będziemy ich używać to nie zniszczymy powierzchni ściany. Dużą zaletą jest to, że można je bez problemu oderwać ze ściany. Mają bardzo szerokie zastosowanie. Za ich pomocą można wieszać zasłony lub zamontować moskitiery w oknach. Te produkty często są wyposażone w takie rzepy samoprzylepne. Świetnie sprawdzą się do mocowania wykładzin na podłodze lub schodach. Taki rzep można bez problemu do powierzchni albo przedmiotów, które są wykonane z drewna lub metalu. Do przyczepienia konkretnych przedmiotów wykorzystuje się dwa paski o takiej samej długości. Jeden z nich przyklejamy do powierzchni na przykład do ściany, a drugi do przedmiotu, który chcemy powiesić. Następnie łączy się dwa rzepy ze sobą.

Bardzo często, kiedy wynajmujemy mieszkanie szukamy sposobu na przymocowanie różnych ozdób bez konieczności wiercenia. Rzepy samoprzylepne okazują się wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie pozostawiają żadnych śladów, a ich usunięcie jest bardzo proste. Możemy mieć pewność, że nie oderwiemy wraz z nimi farby ze ściany.