Jak określić czy urządzenie podlega gwarancji?

W przypadku firm produkcyjnych bardzo ważnym zagadnieniem jest kontrola realizowanego procesu. Mowa tutaj między innymi o jakości produkcji oraz znakowaniu wyrobu. Na przedmiotach wytwarzanych w danej fabryce muszą być naniesione informacje, które są wymagane prawnie. Może to być chociażby nazwa, docelowe przeznaczenie, skład czy warunki bezpiecznego użytkowania. Oprócz tego na większości przedmiotów umieszczane są również ich parametry i właściwości.

Rodzaje plomb gwarancyjnych

plomby gwarancyjneDzięki temu zainteresowany klient może porównać poszczególne produkty oferowane przez różnych producentów. Zakłady wytwórcze są zobligowane kontrolować jakość swoich wyrobów oraz cały czas optymalizować i poprawiać procesy z nią związane. Fabrycznie nowy sprzęt posiada plomby gwarancyjne, które pozwalają zabezpieczyć go przed ingerencją osób niepowołanych. Każde urządzenie wprowadzane na rynek objęte jest gwarancją producenta. Jej długość zależy od poszczególnych firm i przeważnie wynosi dwa lata od daty zakupu. Przez ten czas w momencie wystąpienia jakiejkolwiek usterki fabrycznej producent jest zobligowany do jej usunięcia na swój koszt. Żeby klient mógł zareklamować wadliwy towar potrzebny jest dowód zakupu, a do tego sprzęt musi być w stanie nienaruszonym. Oznacza to, że wszystkie plomby gwarancyjne muszą być na swoim miejscu. Tylko w ten sposób producent może stwierdzić czy w dane urządzenie nikt nie ingerował. Plomby gwarancyjne mogą przyjmować różną postać w zależności od specyfiki produkcji danego wyrobu. Przeważnie są to naklejki, które muszą być przerwane w celu otworzenia obudowy urządzenia. Niemniej jednak niektóre podmioty w calu nałożenia plomby dozują farbę na śruby, które muszą być odkręcone żeby poluzować pokrywę. Jest to niezwykle skuteczne rozwiązanie.

Pozwala to szybko stwierdzić czy śruby były już wcześniej odkręcane. Na rynku dostępnych jest wielu dostawców różnego rodzaju profesjonalnych plomb, które jeszcze dokładniej zabezpieczają sprzęt. Wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb danego przedsiębiorstwa oraz tego jak wygląda cykl produkcyjny. Jak widać obecnie koniecznym jest stosowanie specjalnych rozwiązań, które pozwalają ocenić czy w dany sprzęt ktoś ingerował po zakupie. Tylko w ten sposób możliwe jest ocenienie czy dany wyrób podlega gwarancji producenta.