Jak działa kolorowy lakier do włosów?

Każda kobieta kiedyś doznała potrzeby szalonej zmiany swojej fryzury. Dość często polegać to miało na zmianie koloru włosów na coś innego niż nudny brąz lub blond. Bardziej marzy się jakiś niepowtarzalny kolor. Zwłaszcza w okresie letnim przychodzi chęć żeby wyróżnić się jakoś na tle innych. Eksperymenty z wyglądem to dość często zmiana, której każda potrzebuje, ale często nie mamy tyle odwagi żeby zrobić to trwale. Szuka się wtedy krótkotrwałej alternatywy, która zmyje się po kilku myciach.

Kolorowy lakier w sprayu

niedrogi kolorowy lakier do włosówSpray do włosów jest zmywalny i pozwala na szybką koloryzację. Można dzięki takiemu lakierowi wykonać kolorowe pasemka, ombre, zmienić kolor całych włosów lub tylko wybrany przez nas kawałek przy użyciu specjalnych szablonów. Zazwyczaj pozwala nam na jednodniowy eksperyment z nową fryzurą. Jest to idealne wyjście kiedy chcemy zaszaleć i pojawić się w kolorowych włosach na imprezie lub festiwalu muzycznym. Każdemu nada to zadziorności i doda odrobiny szaleństwa. Niedrogi kolorowy lakier do włosów dostaniemy w każdej dobrej drogerii albo sklepie internetowym. Najczęściej spotykane kolory to fioletowy, niebieski, różowy i turkusowy. Takie eksperyment są bezpieczne i nie osłabiają kondycji naszych włosów. Kolor spłukuje się po umyciu włosów także po powrocie z koncertu lub po stwierdzeniu, że jednak to nie jest dla nas wystarczy umyć głowę. Farba zawarta w sprayu osadza się na powierzchni włosa. Nie wnika w jego głąb, wiec nie istnieje ryzyko, że pozostanie ona na dłużej na naszej głowie. Dzięki nim kolorowy efekt można uzyskać samodzielnie w domu. Lakier daje również delikatne usztywnienie. Żeby nie obciążać za bardzo włosów należy aplikować go ostrożnie i nie nakładać na siebie zbyt wielu warstw. Jeżeli zdarzy nam się przez przypadek pobrudzić koszulkę lub inny tekstylny przedmiot to nie musimy się tym przejmować. Kolor wypłucze się tak samo jak z naszych włosów.

Dla tych, którzy chcą zaszaleć, ale boją się trwałego efektu taki koloryzujący lakier jest idealnym wyjściem. Doskonale sprawdzi się jako dodatkowy kolor na naszych włosach podczas weekendowej zabawy. Dość często konkretna praca albo szkoła nie pozwalają nam na zbyt szaloną ingerencję w naszą fryzurę. Lakier taki zmywa się z naszych włosów po pierwszym umyciu przez co nie musimy się martwić, że pozostanie na naszej głowie przez długi czas.