Jak dbać o koparki?

Koparki są tymi maszynami budowlanymi, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Wynika to z faktu, że maszyny te mogą się okazać przydatne na różnych etapach realizacji inwestycji. Należy jednak pamiętać o konieczności cyklicznego wykonywania prac regeneracyjnych tego sprzętu.

Na czym polega tulejowanie łyżki koparki?

zalecane tulejowanie koparekBez koparek trudno byłoby sobie wyobrazić sprawnie i szybkie realizowanie większych inwestycji. Maszyny te sa cenione przed wszystkim za swoją uniwersalność, gdyż mogą się okazać przydatne na różnych etapach realizacji inwestycji. Kolejną ich zaletą jest z pewnością wytrzymałość. Należy jedna pamiętać, że od czasu do czasu konieczne może się okazać wykonanie prac konserwacyjnych i regeneracyjnych, szczególnie związanych z łyżka koparki. Jest to bowiem ten element tej maszyny, który w trakcie pracy ma ciągły kontakt z gruntem, w tym na przykład kamieniami. Ciągłe tarcie może spowodować, że tuleje takiej łyżki będą się rozszerzać. To z kolei może być powodem bardzo dużych problemów ze sterownością łyżki. W takim wypadku jedynym rozwiązaniem okazuje się zalecane tulejowanie koparek. Jest to procedura regeneracyjna, która polega na przywróceniu tulei jej właściwego kształtu, który miała jeszcze przed pierwszym użyciem łyżki. Wart dodać że jeszcze do niedawna w przypadku takich usterek, decydowano się na wymianę łyżki koparki na nową, co oczywiście powiązane było z dużym wydatkiem. Tulejowanie natomiast jest zabiegiem bardzo tanim, a dodatkowo może być one wykonywane bezpośrednio na placu budowy. Dzięki temu, czas, który jest potrzebny na przywrócenie koparki do możliwości używania, jest bardzo krótki. Oczywiście jednak, aby wszystko to było możliwe, konieczne jest znalezienie odpowiedniej firmy, która wykonuje tulejowanie łyżek już od wielu lat. Jest to bardzo ważne, aby zabieg ten wykonany był przez doświadczoną firmę gdyż nieumiejętne tulejowanie może się skończyć jeszcze poważniejszym uszkodzeniem łyżki.

W obecnych czasach bardzo dużą role w budownictwie odgrywają maszyny budowlane. Do tych najpopularniejszych z cała pewnością można zaliczyć koparki. Przy wykonywaniu odpowiednich, cyklicznych prac konserwacyjnych tego sprzętu, można liczyć na to, że będzie on przez długi czas działał bez żadnych problemów.