Grube opony pasujące do górskich rowerów

 

Ogumienie ma duże znaczenie zwłaszcza w przy wymianie opon w rowerze górskim. W odróżnieniu od miejskich jednośladów, rower typu mtb są cięższe i przystosowane do jazdy w ekstremalnych warunkach. Muszą być odporne na wstrząsy, jazdę po wyboistych ścieżkach oraz ostro zakończone kamienie na górskich szlakach. odpowiednia grubość i sprawny bieżnik zapobiegają ślizganiu się roweru.

Ogumienie rowerowe do jazdy w górach

opony do roweru mtbGórskie szlaki nierzadko są śliskie i niebezpieczne. Dlatego producenci opon do rowerów mtb dbają o najdrobniejsze szczegóły. Gdzie można kupić dobre opony do roweru mtb? Przede wszystkim w specjalistycznych sklepach internetowych dostępne są różne rozmiary i typy opon. Znajdują się w ofercie producentów i posiadają wymagane certyfikaty. Wymiana opon jest wskazana, gdy zauważalne jest przetarcie bieżnika i spłaszczenie rowków i wypustków. Specjalistyczne opony do górskich rowerów produkowane są z myślą o amatorach i profesjonalistach. Dlatego przed zakupem warto czytać opisy, opinie i komentarze innych użytkowników. Można też podpytać na forach internetowych dedykowanych amatorom jazdy górskiej na rowerze. Na co warto zwrócić uwagę przed kupnem ogumienia? Na jego trwałość, gwarancje i przeznaczenie. Przykładowo są opony do jazdy w zimie, po śniegu i do jazdy całorocznej lub latem. Koszt takich opon zależy od marki i producenta oraz przystosowania.

Sport związany z jazdą rowerem po górach to doskonały trening i sposób na dotlenienie całego organizmu. Opony typu mountain bike różnią się znacząco od ogumienia stosowanego w rowerach miejskich lub wyścigowych. Ich cechą charakterystyczną jest grubość, szerokość bieżnika i wielkość wypustków. Wszystkie wypukłe elementy mają zapobiegać ślizganiu się w zmiennych górskich warunkach, po błocie, śniegu, na śliskiej lub marznącej nawierzchni.