Gdzie stosować dywaniki antypoślizgowe?

Wiele osób ma problemy z zakupem odpowiedniego materiału do wyłożenia podłóg, szczególnie w miejscach, które charakteryzuje duża śliskość powierzchni a jednocześnie zimne podłoże. W takich sytuacjach nie zawsze sprawdzą się wykładziny PCV, szczególnie niepraktyczne w zastosowaniu domowym, gdzie często poruszamy się boso. Rozwiązaniem mogą być jednak specjalne dywaniki antypoślizgowe.

Zalety chodników podgumowanych

chodnik podgumowanyW miejscach, które charakteryzują się śliskością podłoża, należy stosować takie materiały, które zapewnią domownikom odpowiednie bezpieczeństwo i wygodę. Przykładem idealnego sposobu na wyłożenie podłogi jest chodnik podgumowany. Sposób ten łączy zalety antypoślizgowych wykładzin PCV z zaletami dywanów, czyli gwarantuje bezpieczeństwo i przyjemność porównywalną z poruszania się po standardowym dywanie. Tego typu dywaniki można stosować nie tylko w mieszkaniu ale również w miejscach pracy. Dodatkowym plusem jest tu fakt, że dywaniki podgumowane posiadają zazwyczaj dużo krótsze włosie niż standardowe dywany, dzięki czemu ich czyszczenie jest dużo mniej kłopotliwe. Niski profil umożliwia stosowanie ich nawet pod drzwiami, czy na korytarzach lub schodach. Co ciekawe, zastosowanie do ich wytworzenia warstwy gumy sprawia, że tego typu dywaniki wykazują doskonałe właściwości jeżeli chodzi o pochłanianie wszelkiego rodzaju dźwięków, dzięki czemu doskonale sprawdza się w korytarzach pomieszczeń biurowych. Dużym plusem tego typu dywanów jest fakt, że wykazują one zwiększoną odporność na upływ czasu, w tym wycieranie się ich powierzchni oraz strzępienie. Większość dywanów tego typu obszyta jest specjalnym wzmacnianym szwem, a podgumowanie ich spodu sprawia, że ryzyko wytarcia się ich w trakcie codziennego użytkowania jest niemal niemożliwe. Dywaniki podgumowane są dostępne w wielu różnego rodzaju wzorach i kolorach, dzięki czemu można dobrać odpowiednie do różnych pomieszczeń – od sypialni poprzez kuchnie, aż po korytarz i przedpokój.

Aby zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach o śliskim podłożu, konieczne może się okazać zakupienie odpowiednich, antypoślizgowych dywaników. Dzięki nim unikniemy ryzyka poślizgnięcia się na śliskiej posadzce, a jednocześnie zadbamy o nasza wygodę poruszania się.