Efektywne pranie dywanów

 

Wielu z nas w naszych domach posiada na podłogach dywany. Sporo osób na podłodze układa również wykładziny dywanowe. Zarówno jeden jak i drugi rodzaj materiałów jest jednak dość podatny na zabrudzenia. Niekoniecznie nawet musimy coś na dywan wylać by pokrył się on plamami. Codzienne z niego korzystanie może sprawić, że dywan będzie wymagał odświeżenia. Nie musimy od razu decydować się na wymianę dywanu na nowy.

Skuteczne metody prania dywanów

pranie dywanów ŁódźDywany jakie posiadamy w naszych domach składają się z dwóch warstw. Pierwszym z nich jest runo a drugim osnowa dywanowa. Gdy odkurzamy nasz dywan to usuwamy zanieczyszczenia, które znajdują się jedynie w samym runie. Natomiast osnowa pozostaje zabrudzona. Jeśli chcielibyśmy by nasz dywan wyglądał jak zupełnie nowy to warto pomyśleć o jego wypraniu. Skoro mowa o kwestii jaką jest efektywne pranie dywanów Łódź jest jednym z miast, w którym łatwo znaleźć można sprawdzone i polecane firmy, które na co dzień się takimi usługami zajmują. Dywany można prać wieloma metodami. Jeśli chcemy dywan wyprać metodą najszybszą to najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie techniki ekstrakcyjnej. Polega ona na tym, że na powierzchnię dywanu nakłada się najpierw wodę wraz z detergentem. Tworzona jest swego rodzaju aktywna piana, która sprawia że zanieczyszczenia zostają wstępnie rozbijane. Wspomniana piana aktywna musi na powierzchni wykładziny znaleźć się przez dłuższy czas. Wówczas możliwe jest właściwe działanie takiej piany w głębszych strukturach włókien. Ostatnim z kroków jaki należy wykonać jest wciągnięcie pozostałej pianki wraz z zanieczyszczeniami do specjalnego odkurzacza. Do takiego prania dywanów wykorzystywane są nowoczesne odkurzacze piorące, które dysponują bardzo dużą mocą. Za pomocą takiego odkurzacza możemy nie tylko wciągać zanieczyszczenia ale również możliwe jest nakładanie wspomnianej wcześniej pianki na powierzchnię dywanów.

W przypadku poważniejszych zanieczyszczeń wykorzystuje się technikę zwaną metodą na wskroś. Sposób ten polega na praniu dywanów w specjalnych urządzeniach. W tym przypadku konieczne jest jednak zdejmowanie dywanu czy wykładziny z podłogi i jej zabranie do miejsca gdzie wykonuje się profesjonalne pranie. Do klienta wraca dywan czysty i bardzo dokładnie wysuszony.