Drewniane domki ogrodowe

Duży ogród jest marzeniem wielu właścicieli domów, ale liczy się także jego zagospodarowanie. Oczywiście sama pielęgnacja jest bardzo ważna, ale warto też pomyśleć o jego urządzeniu, zwłaszcza jeżeli lubimy majsterkować lub uprawiać warzywniak.

Miejsce na trzymanie narzędzi

domki ogrodowe na narzędziaWiększość ludzi przeważnie w ogrodach ma wydzielone miejsce na plac zabaw dla dzieci, rabaty kwiatowe czy grządki z warzywami. Jednak do wielu ogrodowych prac przydają się przeróżne narzędzia, które zawsze warto mieć pod ręką. Na pewno są to grabie, łopata, sekator czy mnóstwo mniejszych lub większych przyborów. Dobrym pomysłem na ich przechowywanie są domki ogrodowe na narzędzia, które można gotowe kupić w wieku sklepach ogrodniczych. Przeważnie są one wykonane w całości z drewna, ponieważ stanowi ono najlepszy materiał na tego typu konstrukcje. Domki najczęściej nie mają wielkiego metrażu, gdyż mają służyć głównie do przechowywania narzędzi i niezbędnych rzeczy ogrodowych. Można w nich trzymać leżaki, krzesła, stoły czy nawet huśtawkę ogrodową. Niektórzy decydują się na zakup nieco większego domku, który jednocześnie może stanowić miejsce przyjęcia w ogrodzie czy nocleg dla gości. Poza gotowymi modelami domków ogrodowych możemy złożyć zamówienie w prywatnej firmie, która wykona dla nas indywidualny projekt. Bez względu czy posiadamy duży lub mały ogród wokół domu, to na pewno przyda się w nim niewielki domek ogrodowy. Co do ceny, to domki mogą kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Zdecydowana większość osób domki ogrodowe buduje w celu stworzenia ciekawej przestrzeni na przyjęcia na świeżym powietrzu. Są to parterowe konstrukcje, które w podstawie przeważnie mają kilka metrów kwadratowych. Mają także okna i drzwi oraz mogą mieć niewielki taras.