Dorodna truskawka wisząca

Nie można zaprzeczyć, że jednym z ulubionych owoców w Polsce jest truskawka. Każdy bardzo dobrze zna ten owoc i chyba nie ma osoby, która powiedziałaby, że za nim nie przepada. Wielu Polaków uważa nawet, że to wyjątkowo polska rzecz, mimo że oczywiście w Polsce nie zaczęła się jej historia. Pomijając jednak ten fakt, możemy posadzić dziś sobie w ogrodzie rządek tego owocu. Jeśli zaś nie mamy miejsca, świetnie sprawdzi się truskawka wisząca. A czym ona jest?

Kilka słów o wiszących truskawkach

duża truskawka wiszącaJak już wspomniano w tekście powyżej, truskawka to jeden z ulubionych owoców nie tylko Polaków, ale i osób na całym świecie. Dlatego też, gdy zbliża się sezon na truskawki, zobaczyć możemy je dosłownie wszędzie. Nie tylko w sklepach, na targach czy ryneczkach, ale również na ulicznych straganach rozstawianych dosłownie wszędzie. Każdy Polak chce jak najbardziej skorzystać z trwającego około miesiąca sezonu na truskawki. Wiele osób, jeśli ma miejsce i warunki, decyduje się również na posadzenie tych owoców w swoim ogrodzie, by móc cieszyć się tym pysznym przysmakiem prosto z gałązki czy z grządki. A nawet jeśli mamy tylko taras lub balkon, a chcemy wciąż cieszyć się smakiem świeżo zerwanych owoców, idealnym rozwiązaniem dla nas będzie duża truskawka wisząca. Jak sama nazwa wskazuje, zawiesić można ją na przykład na balkonie czy tarasie. Oczywiście o taki owoc również musimy odpowiednio dbać poprzez odchwaszczanie, regularne podlewanie czy też ucinanie suchych gałązek. Truskawka wisząca zwykle znajduje się w dość dużej doniczce, a gałązki zwisają naokoło, niczym liście paproci. Sadzonki truskawki wiszące możemy zakupić w takiej wielkości, jaka nam akurat odpowiada. Wszystko zależy od tego, ile akurat mamy miejsca na tarasie czy też na balkonie, w zależności od tego, gdzie naszą truskawkę zamierzamy powiesić.

Jak widzimy, truskawka wisząca to wspaniałe rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się na naszych balkonach i tarasach. A kto z takiego rozwiązania powinien skorzystać? Oczywiście wszyscy ci, którzy uwielbiają świeże truskawki i chętnie się nimi zajadają, gdy jest na nie sezon. Dodatkowo sprawdzi się u tych, którzy mają smykałkę do uprawy roślin, ale niestety nie mają miejsca na swoją własną grządkę w ogródku. Na truskawkę wiszącą zawsze znajdzie się miejsce.