Dobre karmy dla kota

W naszym kraju nie brakuje wielbicieli zwierząt domowych, którzy robią wszystko, aby ich pupilom żyło się dobrze. W domowych warunkach kot czuje się jak król, gdyż ma do dyspozycji wygodne fotele, ciepłe miejsca koło kaloryfera, czy pyszne jedzenie podawane kilka razy dziennie. Zwierzęta tak samo jak ludzie, potrzebują odpowiedniej dawki witamin i minerałów w pożywieniu. 

Co zawierają karmy dla kotów? 

karma dla kota canaganDzikie koty nie wyglądają zbyt dobrze, gdyż ich dieta zawiera jedynie to, co uda im się znaleźć na śmietnikach, lub co im dadzą ludzie. Jak każdy organizm, kot potrzebuje każdego dnia przyjąć odpowiednią dawkę białka, węglowodanów, tłuszczy i witamin. Niektórzy właściciele idą na łatwiznę i postanawiają karmić kota tym co sami jedzą, ale to prosta droga do problemów zdrowotnych. Koty nie mogą spożywać soli, cukru, ani wszelkich konserwantów jakich jest pełno w naszym jedzeniu. Karma dla kota Canagan jest nowością na rynku, gdyż zawiera bardzo dużo wartościowego dla kotów mięsa. Jako jedyna posiada aż osiemdziesiąt procent mięsa, z czego aż dziewięćdziesiąt pięć procent pochodzi z ekologicznych upraw. Dzięki czemu karma jest wolna od hormonów i antybiotyków jakie się często podaje trzodzie hodowlanej. Karma Canagan zawiera odpowiednią dawkę niezbędnych kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6. W sprzedaży znajdziemy karmy klasyczne z ziemniakami i zbożami, albo bezglutenowe niezawierające mleka, pszenicy, czy zwykłych ziemniaków. Karma na delikatnych kotów zawiera słodkie ziemniaki, wyselekcjonowane kawałki mięsa oraz sporo warzyw.  Jest ona lekkostrawna więc nie powoduje skutków ubocznych. Firma Canagan szczególnie dba o jakość karmy, dlatego nie uświadczymy w niej konserwantów, barwników i sztucznych dodatków. 

Właściwie dobrana karma dla kota jest kluczowym czynnikiem odpowiadającym za jego stan zdrowia. Dzięki zawartym w karmie witaminom i minerałom, koty mają piękne i lśniące futro, dobry słuch, węch i wzrok. Poza suchą karmą, warto dawać małemu mruczusiowi mokrą karmę sprzedawaną w puszka, lub jednorazowych saszetkach. Karmę najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach zoologicznych, gdzie sprzedawca jest w stanie doradzić, którą karmę kupić dla naszego pupila. Można ją nabyć na wagę, lub w opakowaniach po kilogramie.