Do czego służą płyty poliwęglanowe na wymiar?

Wśród szerokiej gamy zastosowań poliwęglanu komorowego, większość z nich jest obecna w budownictwie, marketingu czy też w zapewnianiu bezpieczeństwa. Z płytami poliwęglanowymi komorowymi na wymiar pracują architekci, konstruktorzy a także amatorzy budownictwa stawiający przydomowe oranżerie, ogrody zimowe czy wiaty samochodowe.

Zastosowanie płyt poliwęglanowych komorowych na wymiar

płyty poliwęglanowe komorowe na wymiarPoliwęglan bardzo szybko stał się konkurencją dla szkła. Jest to materiał lekki, wytrzymały i zachowujący najbardziej charakterystyczne cechy szkła, przez co jest od niego popularniejszy. Jest tworzywem o podobnej przepuszczalności światła a jednocześnie umożliwia dużo większą kontrolę, ponieważ jest znacznie bezpieczniejsze w obróbce i montażu. Niska waga i wysoki poziom wytrzymałości sprawiają, że poliwęglan bardzo szybko zastąpił szkło w konstrukcjach takich jak przystanki autobusowe, witryny sklepowe czy też bezbarwne pokrycia budynków. Producenci oferujący płyty poliwęglanowe komorowe na wymiar umożliwiają ich zakup w dowolnym rozmiarze, od niewielkich fragmentów służących jako części w większych projektach, bo ogromne powierzchnie służące jako zadaszenie parkingu czy basenu. Przepuszczalność światła i jednoczesna ochrona przed promieniowaniem UV czy przebarwieniami sprawia, że jest to materiał doskonale sprawdzający się w miejscach takich jak oranżerie, ogrody zimowe czy wiaty samochodowe. Właściwości poliwęglanu zachęcają do używania go gdziekolwiek. Służy jako osłony antywłamaniowe i przeciwuderzeniowe a także jako elementy maszyn produkcyjnych. Doskonale osłania nawet w bardzo wysokich temperaturach, a dodatkowo jest odporny na płomienie. Dzięki komorowej budowie zwiększają się jego właściwości termoizolacyjne, co sprawia, że materiał ten idealnie sprawdza się do stawiania przydomowych konstrukcji, które zwykle trudno jest ogrzać. Zatrzymuje ciepło i zwiększa przepuszczalność światła.

Zadaszenia przydomowych konstrukcji wykonane z płyt poliwęglanowych komorowych na wymiar, nadadzą im elegancji i prostoty bezbarwnego pokrycia. Oszklone budynki wyglądają bardzo nowocześnie, jednak wykonanie ich z poliwęglanu zamiast szkła sprawia, że są znacznie bezpieczniejsze i łatwiejsze w montażu, ze względu na jego lekkość i wytrzymałość.