Do czego przydają się zamgławiacze ogrodowe?

Sprzęt HV, LV i ULV wymaga czyszczenia i konserwacji specyficznego dla modelu, zgodnie z instrukcjami producenta. Nawet jeśli opryskiwacze są utrzymywane w doskonałym stanie, są tak dobre, jak zrozumienie operatora: gdy niewłaściwy produkt zostanie zastosowany przez niewłaściwą maszynę przy użyciu niewłaściwej metody, operatorzy ryzykują słabą kontrolę, uszkodzenie upraw i zwiększony potencjał odporności na pestycydy.

Rodzaje zamgławiaczy ogrodowych

zamgławiacz ogrodowyWentylatory bez dysz mogą rozpylać zwykłą wodę w bardzo drobną mgiełkę. Wykorzystując dużą siłę odśrodkową i potężny przepływ powietrza, jednostki te mogą wyrzucać strumień mgły na odległość do 20 stóp. Najmniejszy z wentylatorów zamgławiających jest przeznaczony do najmniejszych przestrzeni, które wymagają wysokiej niezawodności w środowiskach do 100% RH, jakości przemysłowej i zdolności do zamgławiania.Zamgławiacz jest najskuteczniejszym sposobem rozprowadzania środków owadobójczych lub pestycydów zarówno na dużych, jak i małych obszarach pełnych przeszkód. Którego zamgławiacza powinniśmy użyć? Jeśli chodzi o zamgławiacze do szklarni, oznacza to mniejsze przestrzenie. Dlatego powinniśmy pomyśleć o zamgławianiu, który może dostarczyć najmniejsze możliwe krople. Oznacza to, że najprawdopodobniej najlepszym rozwiązaniem byłby zamgławiacz ogrodowy o bardzo niskiej objętości (ULV) lub zamgławiacz termiczny. Te zamgławiacze mogą emitować bardzo małe cząsteczki, dzięki czemu środek owadobójczy lub pestycyd pokrywa wszystkie powierzchnie w szklarni i dostanie się do najmniejszych pęknięć. Jakie są korzyści? Istnieje wiele zalet używania zamgławiacza w celu pozbycia się szkodników w szklarniach. Proces zamgławiania jest znacznie szybszy niż w przypadku alternatywy, która polegałaby na ręcznym usuwaniu szkodników z całej szklarni. Również zamgławiacze oferują znacznie lepsze wyniki. Ponadto zamgławiacz ogranicza również ilość używanego pestycydu lub środka owadobójczego podczas leczenia.

Pomaga to być bardziej przyjaznym dla środowiska i zapewnia, że nasza szklarnia nie zostanie przedawkowana pestycydami. Jednym z najważniejszych aspektów tych urządzeń do podlewania, jeśli nie najważniejszym, jest różnica w wielkości kropelek wody. Jednostką miary używaną do określenia wielkości kropelek wody jest mikron. Mikron jest definiowany jako 1 milionowa metra lub 1 tysięczna milimetra (całkiem mała!).